با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

صنعت غذای کشور با نوآوری ارتقا می‌یابد

چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 16:58
کد مطلب: 1001789
تاثیر غذا بر  بروز سرطان

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پیگیری کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان «مرکز نوآوری در حوزه صنعت غذا» ایجاد شد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، علیرضا کریمی وثیق رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازارزنجیره گندم، آرد و نان درباره ایجاد «مرکز نوآوری صنعت غذا » گفت: این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری و پیگیری و مساعدت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان در انستیتو تغذیه کشور ایجاد شد تا بستری برای رشد فعالیت های استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه باشد.

وی در ادامه گفت: استارتاپ ها و شرکت ها با حضور در این مرکز، ضمن کسب مهارتهای لازم و توانمندسازی، می توانند فعالیت های تحقیقاتی خود را رشد و توسعه دهند و با تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان، آماده حضور در بازار اقتصادی شوند.

کریمی همچنین یادآور شد: در راستای اهداف این کانون، «مرکز نوآوری» دیگری در این حوزه توسط کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان و بر اساس تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک ایجاد خواهد شد. این مرکز با توجه به ظرفیت های خود، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان را تا مرحله تولید نیمه صنعتی مورد حمایت قرار خواهد داد.

رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازارزنجیره گندم، آرد و نان با اشاره به راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی "کانون علوم و فناوری نوین غلات" گفت: در راستای توسعه منابع انسانی نوآور و ارتقای دانش علمی در زمینه صنعت و بازار، راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی" کانون علوم و فناوری نوین غلات" توسط کانون در حال پیگیری است. این کانون با رویکرد ایجاد تعامل هر چه بیشتر بین تمامی حوزه های علمی و آموزشی، تولیدی، خدماتی، رسانه ای و غیره (اعم از دولتی و غیر دولتی) ،با همکاری شرکت بازرگانی دولتی ایران و کانون انجمن های صنفی صنایع آرد ایران و نیز همیاری تخصصی و علمی مرکز پژوهش های غلات و انستیتو تحقیقات تغذیه ای وصنایع غذایی کشور، مبادرت به برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی با اعطای گواهینامه کرده است.

برنامه های آینده کانون

کریمی خاطر نشان کرد: مشارکت با بخش دولتی در جهت اصلاح ساختار کشت گندم با رویکرد کاهش واریته های گندم و برقراری نظام کشت بر اساس سفارش مشتری، تبیین استراتژی نحوه خرید تضمینی گندم با جهت گیری واگذاری به بخش خصوصی، همکاری فنی و تخصصی و مشارکت در تدوین و تهیه استانداردها، آیین نامه ها و دستورالعمل های حوزه های ذیربط جهت ارتقاء سطح کیفی محصول و ایجاد تمهیدات و همکاری های لازم جهت برگزاری نمایشگاه ها و سمینارهای تخصصی و تجاری در راستای رونق بخشی به فضای کسب وکار از جمله برنامه ها و چشم اندازهای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان است.

رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازارزنجیره گندم، آرد و نان همچنین به برنامه‌ریزی جهت ارتقاء سطح مهارت آموزی منابع انسانی اشاره کرد و گفت : به منظور تقویت تخصصی وکاردانی بخش خصوصی وصنفی در حوزه های ذیربط، همکاری در برقراری فعالیت های ایده پرداز (استارتاپ) و بهره‌گیری از ایده‌های نو، مشارکت در اقدامات فرهنگ ساز و آگاه سازی عمومی با رویکرد اصلاح الگوهای مصرف با تکنیک های فناورانه و برنامه‌ریزی بنیادی در ایجاد فضاهای مناسب برای بهره گیری بخش های خصوصی و صنفی از تجهیزات و ماشین آلات ساخت ایران، از دیگر برنامه ها و چشم اندازهای این کانون است.

انتهای پیام/

279 / 279

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار