بسته خبری هفته / سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

پنج‌شنبه 3 اسفند 1396 - 10:05
کد مطلب: 909651
1

گزیده اخبار سازمان مرکزی دانشگاه آزاداسلامی در هفته ای که گذشت ازجزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل تا رونمایی از سایت ثبت نام نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی تا انتشار اولین پتنت با مالکیت دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، مهمترین رویدادهای هفته ای که گذشت(28 بهمن تا 2 اسفندماه)در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، طی بخشنامه ای به روسای واحدهای مراکز استان، روسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد ادامه تحصیل دانشجویان رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به دلایل مختلف از جمله ترک تحصیل، عدم مراجعه و عدم ثبت نام و یا انصراف (به جز دانشجویان اخراجی از دانشگاه) از ادامه تحصیل بازمانده اند، در صورت مراجعه، تا پایان 97/6/31 بلامانع است.

انتشار سوالات و کلید آزمون EPT بهمن ماه دانشگاه آزاد اسلامی

داوطلبان دوره بهمن ماه آزمون EPT می توانند از امروز شنبه 28 بهمن با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.net نسبت به مشاهده سوالات و کلید آزمون مذکور اقدام کنند.

داوطلبان در صورت اعتراض به سوال یا کلید این آزمون می توانند حداکثر تا ساعت 10 صبح روز یکشنبه 29 بهمن صرفاً از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.
لازم به ذکر است پس از پایان مهلت فوق هیچگونه اعتراض در خصوص کلید و سوالات این آزمون پذیرفته نخواهد شد.

آغاز حذف و اضافه در دانشگاه آزاد اسلامی

بنا بر بخشنامه معاونت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی، حذف و اضافه دانشگاه آزاد اسلامی از امروز (شنبه 28 بهمن )در واحدهای مختلف این دانشگاه آغاز شده و تا سوم اسفندماه ادامه دارد؛ بازه‌ای که در آن دانشجویان می‌توانند برخی از دروس انتخاب شده در زمان انتخاب‌ واحد را حذف یا دروس تازه‌ای را انتخاب کنند. به عبارت دیگر براساس ماده 36 آیین‌نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی دانشجو می‌تواند پس از آغاز هر نیمسال تحصیلی در مهلتی که در تقویم دانشگاهی تعیین شده، تعدادی از دروس انتخابی خود را در صورت موافقت گروه آموزشی مربوط حذف کند یا درس یا دروس دیگری علاوه‌بر آنچه قبلا انتخاب کرده را انتخاب کند و در حقیقت تغییری در عناوین دروس انتخاب شده در زمان انتخاب‌ واحد بدهد.

رونمایی از سایت ثبت نام نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی سایت ثبت نام نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: سازوکار این سایت به این صورت است که نخبگان با ثبت نام در آن، در فرآیند جذب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرندو اطلاعات نخبگان دانشجو و جوان از تمامی موسسات آموزش عالی کشور پس از ثبت نام در این سایت، بررسی شده و پس از تایید، این اطلاعات به سازمان مرکزی ارسال می شود و در صورت تایید نهایی، نخبگان به عضویت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی درمی‌آیند.

جان باختن سه تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی در حادثه سقوط هواپیمای یاسوج

در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری هواپیمایی آسمان که از تهران عازم یاسوج بود، متاسفانه یکی از کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه و 2 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جان باختند.

خلیل آهنگران رئیس اداره هماهنگی اداره کل نظارت و ارزیابی آموزش دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر سیدرضا فاطمی طلب و دکتر احمد چرمیان از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که جهت انجام ماموریت اداری عازم یاسوج بودند در سانحه پرواز هواپیمای ATR72 جان باختند.

با صدور پیامی دکتر فرهاد رهبرو دکتر ولایتی جان باختن سه تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی در حادثه سقوط هواپیمای یاسوج را تسلیت گفتند

دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جان باختن سه تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی درحادثه سقوط هواپیمای یاسوج را تسلیت گفتند.

پیگیری مسئولان دانشگاه درباره وضعیت سه تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی در حادثه سقوط هواپیما

دکتر محمدصادق ضیائی مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی با اشاره به حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری هواپیمایی آسمان به مقصد یاسوج، از آمادگی این دانشگاه جهت هرگونه همکاری با دستگاه های ذیربط به منظور پیگیری وضعیت 3 تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

خلیل آهنگران رئیس اداره هماهنگی اداره کل نظارت و ارزیابی آموزش دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر سیدرضا فاطمی طلب و دکتر احمد چرمیان از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که جهت انجام ماموریت اداری عازم یاسوج بودند در سانحه پرواز هواپیمای ATR72 جان به جان آفرین تسلیم کردند.

"اصلاح ساختار" و "چابک سازی" در جهت مدیریت هزینه در دانشگاه آزاد/ باید از آموزش به پژوهش تغییر ماموریت دهیم

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سیزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه مسئله محور باید به نحوی برنامه ریزی کرد که برای گسترش ارتباط با صنعت و جامعه ارتباط بهتر برقرار کردو برای مدیریت هزینه در دانشگاه آزاد اسلامی، اصلاح ساختار و چابک سازی صورت گرفته است.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی هدف فقط درآمدزایی نیست؛ هدف حل مشکل مردم است و باید برنامه سال آینده در استانها خیلی دقیق و عملیاتی نوشته شود و در فصل اول سال برنامه مفصلی را برای گسترش ارتباط با صنعت از استان همدان انتظار داریم.مدیریت هزینه یکی از راهکارهای جدی دانشگاه آزاد اسلامی است و مسائل اصلی دانشگاه مسائل فرهنگی است، در همین راستا وظایف هیات امناء تبیین سیاست های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی است.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید به سمت درآمدهای دانش بنیان حرکت کرد و در این راستا نباید از خدمت رسانی به مدارس سما با در اختیار قرار دادن امکانات آزمایشگاهی غافل شد.

افزایش بهره وری و حذف هزینه های غیرضروری در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین گفت: می توانیم با برنامه ریزی مدون، افزایش بهره وری و حذف هزینه های غیرضروری، در تولید ثروت از علم توفیقاتی کسب کنیم. باید سهم بخش درآمدهای غیرشهریه ای در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یابد و وابستگی دانشگاه به شهریه کمتر شود.در حاشیه این جلسه، دکتر فرهاد رهبر با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، در بازدید از بخش های مختلف واحد قزوین، از نزدیک با دستاوردهای این دانشگاه در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی آشنا شد.

انتشار اولین پتنت با مالکیت دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از انتشار اولین پتنت در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی، با عنوان «کریستاله کردن کلریدهای فلزی محلول در آب با استفاده از جریان گازی» با مالکیت دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: پتنت production of crystallized colbalt (II) chloride hexahydrate توسط مرتضی انحصاری عضو هیات علمی واحد نراق، علی صالح‌آبادی دانشجوی پسادکترای فناوری نانو مشترک بین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و کیوان اوضاعی دانشجوی دکتری واحد تهران جنوب اختراع شده است و این اختراع با 50درصد مالکیت واحد نراق است که بعد از گرنت شدن، نام دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مالکین حقوقی در پتنت آورده خواهد شد.

طی احکامی از سوی دکتر فرهاد رهبر سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی استان های خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی احکامی جداگانه، دکتر کرم اله جانی پور را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج و دکتر رجبعلی وثوقی مطلق را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی و واحد بجنورد منصوب کرد.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 1396دانشگاه آزاد اسلامی

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 1396 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.net از نتایج انتخاب رشته خود اطلاع یابند.پذیرفته شدگان می توانند با مراجعه به پورتال این مرکز به نشانی sanjesh.iau.ac.ir در قسمت راهنمای ثبت نام از مدارک لازم جهت ثبت نام آگاهی یابند و مطابق زمان بندی اعلام شده به محل دانشگاه قبولی جهت ثبت نام مراجعه نمایند.همچنین بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی کارنامه داوطلبان متعاقباً در سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.com قرار خواهد گرفت.

دکتر فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی البرز:ماموریت امروز دانشگاه آزاد اسلامی "حل مشکل بیکاری جوانان" است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکنون ماموریت این دانشگاه تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری جوانان است.وی هدف دانشگاه آزاد اسلامی را حل مسائل و مشکلات کل جامعه و تامین منافع ملی دانست که باید چرخه متوقف شده اقتصاد ملی را به حرکت در آورد.وی در ادامه با اشاره به نرخ رشد منفی جمعیت دانش آموزی و وجود بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دکترای بیکار در جامعه تاکید کرد: اکنون ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری در جوانانی است که زمانی در تربیت شان بسیار تلاش کرده است.

آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت آزمون سراسری96 دانشگاه آزاد اسلامی (چهارشنبه 2 اسفند 1396)

جزئیات ثبت نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت رشته‌های با آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای سال 1396 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. شرکت‌کنندگان در این آزمون ها می‌توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.net از نتیجه آن مطلع شوند.پذیرفته‌شدگان و ذخیره‌های همه رشته‌ها بدون توجه به زمان شروع به تحصیل مندرج در کارنامه اعلام نتایج، باید شخصاً در یکی از روزهای چهارشنبه (دوم اسفندماه) و پنجشنبه (سوم اسفند ماه) با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به واحدهای ذیربط که نشانی و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و همچنین سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس iau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند.گفتنی است اعلام‌شدگان ذخیره باید در روزهای تعیین‌شده به واحدهای دانشگاهی مراجعه کرده و آمادگی خود را کتباً طبق فرم مخصوص و در قبال دریافت رسید از مسئولان مربوطه، برای ثبت‌نام اعلام کنند، سپس در ساعت 9صبح روز شنبه 5/12/96 به واحدهای دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند.

توسعه همکاری های علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی امارات و دانشگاه دبی

روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات و دانشگاه دبی به منظور توسعه همکاری های علمی و پژوهشی دیدار و گفت وگو کردند. دکتر واثقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات، دکتر محمود طاهری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات، دکتر ملکوتی مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات با دکتر عیسی محمد بستکی رئیس دانشگاه دبی به منظور توسعه همکاری های علمی و پژوهشی و فعالیتهای تحقیقاتی مشترک دیدار و گفت وگو کردند.دکتر عیسی محمد بستکی رئیس دانشگاه دبی در این دیدار گفت: دانشگاه دبی یکی از ارکان های متعلق به اتاق بازرگانی و صنایع امارت دبی است که به وسیله این نهاد در تمامی مراحل توسعه مورد حمایت قرار گرفته است و دارای رشته های تحصیلی بازرگانی، حقوق، مهندسی و برنامه های تکنولوژی ارتباطات است و در حال حاضر با بسیاری از دانشگاه های درجه اول اروپایی و آمریکایی همکاریهایی در زمینه های تبادل استاد و دانشجو و پروژه های مشترک دارد.دکتر واثقی نیز خبر از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در هرگونه همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه های معتبر دنیا و دانشگاه دبی داد و در پایان این جلسه دکتر واثقی، دکتر طاهری و دکتر ملکوتی از بخش های مختلف دانشگاه دبی بازدید کردند.

آغاز ثبت‌نام آزمون‌های 2018 آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت‌نام آزمون‌های نیمه اول سال 2018 آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی از 2 اسفندماه (امروز) از طریق سامانه IELTS.English.iau.ac. انجام می‌پذیرد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مذکور نسبت به ثبت‌نام آزمون های 2018 آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.بنا براعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی؛ داوطلبان پس از ثبت‌نام، از امتیاز ویژه شرکت در دوره‌های آموزشی رایگان مهارت‌های آزمون آیلتس بهره‌مند خواهند شد.

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی

دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دراین مراسم با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه با سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور گفت: این تفاهم نامه شروعی برای همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور است و تفاهم نامه مذکور در راستای جذب و ساماندهی نخبگان و راه‌اندازی مراکز نوآوری و استارت‌آپ‌هاست.دبیرخانه کارگروه مشترک این تفاهم نامه در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل خواهد شد و امور اجرایی آن به زودی آغاز می شود و حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مراکز نوآوری در اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر ولایتی در نشست علمی تمدن نوین اسلامی: رشد علمی در سایه اقتدار و استقلال جوامع اسلامی امکان‌پذیر است

افتتاحیه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی عصر امروز با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد و دکتر علی‌اکبر ولایتی در این مراسم با ارائه گزارش تفصیلی درخصوص ادوار تمدن نوین اسلامی و اتصال آن به تمدن نوین اسلامی، گفت: تمدن اسلامی طی سالها مورد انکار غربی ها بوده، چرا که آنها برای اسلام تمدنی قائل نیستند و در سایه اقتدار جوامع اسلامی است که می‌توان به رشد علمی و تمدن اسلامی امیدوار بود.

افتتاحیه سومین هفته علمی «تمدن نوین اسلامی» در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

مراسم افتتاحیه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی با حضور دکتر ولایتی ،دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ،آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم ،حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر سقای بی‌ریا رئیس شورای علمی «هفته علمی تمدن نوین اسلامی» ،حجت الاسلام دکتر مهدی ابوطالبی رئیس دبیرخانه علمی تمدن نوین اسلامی ،دکتر موسی نجفی استاد تمام پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ،توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. خلاصه بخشهایی از صحبتهای این مراسم بدین شرح است:

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت:یکی از مواردی که حیات طیبه را تأمین می کند، پیشروی در علم و تمدن جهانی است. ملتها باید بتوانند در مجموعه دانش و مدنیت جهانی حالت پیشران داشته باشند و جلو بروند و ظهور غرب بدون در نظر گرفتن مشارکت های شرق محال و غیر قابل تصور خواهد بود.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری: تمدن حاصل توسعه و پیشرفت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر سقای بی‌ریا:میراث تمدن انبیا(ص) به شکل حکومت عدل الهی تحقق پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام دکتر مهدی ابوطالبی رئیس دبیرخانه علمی تمدن نوین اسلامی:باید از ظرفیت نخبگان و حوزه های علمیه در علوم انسانی بهره مند شد.

دکتر موسی نجفی استاد تمام پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی: باید بتوانیم به وسیله انقلاب اسلامی برتری تمدن نوین اسلامی را به غرب نشان دهیم.

ندافراهانی

204

188 / 174

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار