چگونه در تعطیلات به ورزش ادامه دهیم؟

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 08:30
کد مطلب: 912678
65

دوران تعطیلات نوید شادی و استراحت را به ما می‌دهند اما این دوران با رفتن به مهمانی‌ها و خوردن غذاهای پرکالری هم همراه است؛ همچنین ممکن است افراد برنامه ورزشی معمول‌شان را با توجه کمبود وقت یا رفتن به مسافرت کنار بگذارند.

به گزارش ایسکانیوز ،دوران تعطیلات نوید شادی و استراحت را به ما می‌دهند اما این دوران با رفتن به مهمانی‌ها و خوردن غذاهای پرکالری هم همراه است؛ همچنین ممکن است افراد برنامه ورزشی معمول‌شان را با توجه کمبود وقت یا رفتن به مسافرت کنار بگذارند. اگر می‌خواهید فعالیت جسمی‌تان را در دوران تعطیلات هم ادامه دهید، رعایت نکات زیر نیز به شما کمک خواهد کرد:

* برای ادامه دادن به فعالیت جسمی می‌توانید برنامه ورزشی‌تان را طوری تغییر دهید که با وضعیت دوران تعطیلات تطبیق پیدا کند. برای مثال اگر کلاس‌ ورزشی که به آن می‌رفتید تعطیل است، می‌توانید به جای آن به شنا یا دوچرخه‌سواری بپردازید.


* به جای این که ورزش را از برنامه روزانه‌تان کنار بگذارید، سعی کنید سایر کارهای غیرضروری را حذف کنید. حفظ تناسب بدنی را در راس سایر کارها قرار دهید و زمان معینی را به ورزش کردن اختصاص دهید. ادامه دادن به ورزش در این دوره از سال که اغلب افراد بیش از حد معمول غذا می‌خورند، ضرورت بیشتری دارد و اگر می‌توانید باید میزان فعالیت جسمی‌تان را هم افزایش دهید. به یاد داشته باشید هدف شماره یک شما باید سالم ماندن و پیشگیری از اضافه وزن باشد.


* اگر در یک روز معین خیلی سرتان شلوغ است، انعطاف‌پذیر باشید و برنامه فعالیت جسمی‌تان را با شرایط آن روز تطبیق دهید. اگر یک روز در ساعتی که همیشه به سالن ورزشی می‌رفتید باید به مهمانی بروید، می‌توانید آن روز یک ساعت زودتر از خواب بلند شوید و به پیاده‌روی یا دویدن آرام بپردازید، یا در صورت امکان به جای رفتن با اتومبیل، خودتان را با پیاده روی سریع به محل مهمانی برسانید.


* برنامه ورزشی‌ معمول‌‌تان را متنوع کنید تا از ملال آور شدن آن جلوگیری شود. برای مثال اگر برنامه ورزشی‌تان 4 روز دویدن در هفته بوده است، می‌توانید یک روز بدوید، یک روز شنا کنید و دو روز وزنه بزنید. انجام ورزش‌های جدید می‌تواند انگیزه شما را برای فعالیت جسمی افزایش دهد.


* برای صرفه‌جویی در وقت، فعالیت جسمی را با تعهدات خانوادگی‌تان در هم بیامیزید. برای مثال می‌توانید بچه‌ها را برای پیاده‌روی بیرون ببرید یا به همراه افراد خانواده برای گشت و گذار در طبیعت به مناطق نزدیک محل سکونت‌تان بروید یا به انجام ورزش‌های گروهی با آنها بپردازید.

* در طول تعطیلات می‌توانید فهرستی از اعضای بدن‌تان که نیاز به کار کردن دارد، تهیه کند. به طور مثال تقویت بازوها یا کوچک کردن شکم را مد نظر قرار دهید و خود را آماده کنید تا برای رسیدن به این هدف، اندکی به خود سخت بگیرید و البته در این مسیر، انضباط‌تان را حفظ کنید


* برای سال آینده یک شاخص معین در بهبود وضعیت بدنی را برای خود تعیین کنید. به طور مثال برنامه‌ریزی می‌کنید وزن‌تان را تا یک حد معین پایین بیاورید. اگر با رژیم غذایی و ورزش به این هدف برسید، اعتماد به نفس‌تان نیز افزایش خواهد یافت.

* اگر در ایام تعطیلات، امکان رفتن به سالن ورزشی را ندارید، یک برنامه روتین جهت ورزش در خانه برای خود تهیه کنید. بسیاری از حرکات ورزشی مانند دراز و نشست یا حرکت شنا، نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و در خانه قابل انجام است.


* توجه داشته باشید از هر موقعیت و مکانی می‌توانی برای ورزش کردن استفاده کر، چه در مسافرت باشید، چه در خانه چه در طبیعت. در هر مکانی می‌توانید به ورزش کردن‌تان ادامه دهید. یک جفت کفش مناسب برای دویدن یا پیاده‌روی، یک جفت جوراب تمیز و چند وزنه سبک به همراه داشته باشید تا از هر زمانی که گیرتان می‌آید برای انجام فعالیت جسمی استفاده کنید.

602

141 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار