افزایش ارزش چک‌های برگشتی

شنبه 5 مهر 1393 - 14:39
کد مطلب: 92439

تهران- ایسکانیوز: آخرین آمار گزارش شاخص ماهانه بانک مرکزی حاکی از آن است که ارزش چک‌های برگشتی در مرداد‌ماه نسبت به تیرماه، ۸/۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسکانیوز، این آمار در حالی است که «تعداد چک‌های برگشتی» در مرداد‌ماه نسبت به تیرماه 5/3 درصد کاهش یافته است؛ درنتیجه می‌توان عنوان کرد که ارزش هر چک برگشتی در مرداد‌ماه نسبت به تیرماه افزایش قابل توجهی داشته است.

همچنین در بازه سالانه و نسبت به مرداد‌ماه سال گذشته نیز 1/39 درصد به ارزش چک‌های برگشتی افزوده شده و طی این مدت تعداد چک‌های برگشتی معادل 4/16 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، آمارها نشان می‌دهد که «تعداد چک‌های مبادله شده» در مرداد نسبت به تیر ماه 9/4 درصد کاهش یافته و در این بازه زمانی 4/5 درصد از «ارزش چک‌های مبادله شده» کاسته شده است.

به همین منظور در بازه سالانه و نسبت به مرداد‌ماه سال گذشته نیز «ارزش چک‌های مبادله» شده معادل 4/16 درصد و «تعداد چک‌های مبادله شده» معادل 4/3 درصد افزایش یافته است.

در گزارش جدید آمار مربوط به شاخص بهای صادراتی نیز منتشر شده است؛ بر این اساس رشد ماهانه شاخص صادراتی در مرداد‌ماه معادل 2/0 و در بازه سالانه و نسبت به مرداد‌ماه سال گذشته معادل 4/0 گزارش شده است.
1 / 1
کد خبر: 92439 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار