چرا این روزها هجمه به علم دینی و طرفداران آن شدت گرفته است؟

چرا این روزها هجمه به علم دینی و طرفداران آن شدت گرفته است؟

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد : امروز بیش از هر زمانی روشنتر است که چرا ایده علم دینی به کندی پیش می رود؟ در واقع گلوگاههای اصلی علم در ایران در بیشتر ایام در اختیار مدافعان این دیدگاه نبوده و نیست. از این رو است که مخالفان حتی در حد یک موسسه کم بودجه فلسفی هم حاضر نیستند که طرفداران علم دینی حضور داشته باشند

مختصات نفوذ علمی

مختصات نفوذ علمی

با روشن شدن ابعادی از پرونده جاسوسی در پوشش فعالیت زیست ...

همگرایی  در برابر تفرقه

همگرایی  در برابر تفرقه

سفر دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل مقام معظم ...

سایر عناوین مهم

شبیر دائمی رییس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

نامه ای به خوش نام ‌ترین شهید / به بهانه تدفین پیکر مطهر شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

سلام؛ سلام برادر سفر کرده، سلام ای روح پاک و آسمانی، سلام ای اسوه‌ی رشادت و دلاوری، سلام بر تو و نجابتت، سلام بر تو ای شهید خوش نام...

نقش مردم در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی 

 انقلاب اسلامی با اهداف والای خود توانسته بود همه اقشار جامعه را به صحنه مبارزه با رژیم کشانده و پیر و جوان، شهری و روستایی، باسواد و بی سواد، و همه و همه را همراه نماید. بهمین خاطر انقلاب اسلامی را بی‌شک می توان بزرگترین انقلاب مردمی عصر حاضر نماید.

*آرش محمدی

برای جادوگری که پول جادویش را گرفته است/ جواب کدام احترامت را متقابل بدهیم؟!

خیلی وقت است که دل نوشته های علی کریمی را در کانال شخصی اش می خوانیم، سعی می کنیم خوب هایش را از بدهایش جدا کنیم و در حد عدالت آن ها را به دست مخاطبان مان برسانیم.

بازنشر؛

روابط استراتژیک با فرانسه؛ از سیاست دولت تا آرزوی « کارگزاران»

ارگان رسمی حزب کارگزاران چندی پیش مدعی شد روابط ایران و فرانسه در آستانه‌ی استراتژیک شدن است.

**محمد حسین فرهادیان-سردبیر

دانشگاه آزاد فرصتی برای انقلاب

ردپای دانشگاه آزاد در سیاست فراتر از فعالیت چند عنصر ضدانقلاب در رسانه‌های آن است که گذشت زمان و انتشار اسناد، آن‌ها را عیان‌تر خواهد کرد؛ اما آنچه که مشخصاً از الزامات دوره جدید است، حذف حاشیه از مدار دانشگاه و احیای نمانام(برند) علمی دانشگاه است.

حبیب میرزایی

گفتگوی ملی یا برجام داخلی؛ انحراف از اصل مطالبات مردم

معاون اول رئیس جمهور در روزهای اخیر از گفتگوی ملی سخن به میان آورده است حال آنکه طرح این موضوع بی سابقه نیست اما به نظر این موضوع با مطالبات اصلی مردم فاصله دارد و هیچگاه به یک خواست عمومی تبدیل نشده است.

شمارش معکوس برای خروج از برجام

با توجه به مشروط سازی امریکایی و مقید بودن ایران به خطوط قرمز خود، از هم اکنون  باید تایمر شمارش معکوس برای پایان برجام  را از سوی امریکایی ها  روشن کردو منتظر  پایان برجام در همه سطوح آن بود.

فریاد معیشت مردم؛ قربانی رادیکالیسم سیاسی

مردمی که معترض وضعیت معیشتی خود هستند و از دولتمردان درخواست رسیدگی دارند باز هم خواسته ی خود را قربانی رادیکال ها می بینند که از هر فرصتی برای عقده گشایی سیاسی استفاده می کنند.

سعید ساسانیان

تاملی در لایه‌‌‌های تجمعات اخیر و چند نکته برای مواجهه

ناآرامی ها و تجمعات چهار لایه دارد که هر کدام در برهه های مختلف وجود دارد. تجمع معیشتی مشهد با حمله به مراکز نظامی در برخی از شهرها تفاوت ماهیتی دارد. باید با هسته ی اصلی انحرافی که حرکت های اعتراضی را به یک حرکت کور مخرب تبدیل کرده است برخورد قاطع امنیتی صورت بگیرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

لایه های پنهان اعتراضات اقتصادی اخیر؛ چه باید کرد؟

سید کاظم یکانی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در یادداشتی به ابعاد پنهان اعتراضات روزهای اخیر شهرهای مختلف کشور پرداخته است.

**دکتر علی دارابی عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما

منشاء اعتراضات و اغتشاشات کجاست؟!

حساب اعتراض از اغتشاش و مطالبه گری جدا است، اعتراض حق مسلم مردم است و مسئولان موظف به پاسخگویی هستند و در این موضوع اختلافی نیست.

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشت تحلیلی پیشنهاد داد: 

افزایش قیمت بنزین صرفاً برای پرمصرف‌ها و توسعه‌ CNG به‌جای بنزین 1500 تومانی

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشت تحلیلی، پیشنهاد داد که قیمت بنزین برای کم‌مصرف‌ها همان 1000 تومان باقی بماند و صرفاً برای پرمصرف‌ها به 2000 تومان افزایش یابد و بخشی از منابع این اقدام هم به توسعه حمل‌ونقل عمومی و سوخت‌های جایگزین به‌ویژه CNG اختصاص یابد.

قیمت تمام شده بنزین، نفت سفید و گازوئیل لیتری ٢٧٠٠ تومان است 

محمد حسن قدیری ابیانه - تحلیلگر مسائل اقتصادی

تفکیک وزارت راه و شهرسازی به صلاح است

سید کمال الدین شهریاری؛ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

**دکتر صالح اسکندری-مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی

قبیله‌سالاران ساکت نمی‌نشینند

هجمه‌های این روزها به دکتر علی‌اکبر ولایتی از یک سو به دلیل اطلاعی که از زحمات و دغدغه‌های ایشان برای ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی و بریدن دست برخی گروه‌های منفعت‌طلب از این سرمایه ملت دارم، بسیار تاسف‌برانگیز است اما این ماجرا را به نحو دیگری نیز می‌توان تفسیر کرد که از قضا نتیجه‌ای امیدبخش از آن استخراج شود .

**دکتر علی دارابی-عضو هیأت علمی دانشگاه

پزشک دوار و فخر کابینه دولت آقای روحانی

طرح تحول سلامت و پزشک خانواده دو طرح بنیادی در دوره ایشان بود که دکتر هاشمی با جدیت آن را دنبال کرد؛ البته اگر همراهی بخش های دیگر دولت از جمله تخصیص منابع به درستی صورت می گرفت، این دو طرح نقش عمیق تری در نظام سلامت کشور ایفا می کرد.

**دکتر رضا واعظی

خلأ تئوریک، چالش امروز رسانه‌ها در ایران

عضو هیات‌علمی دانشگاه تاکید کرد: خلأ تئوریک چالش امروز رسانه‌ها در ایران است و واقعا پشتوانه تئوریک خصوصا بومی ندارند؛ بنیان رسانه در ایران بعد از انقلاب باید براساس ارزش‌های انقلاب اسلامی بنا شود که ماهیتا اسلامی است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران؛

ایمنی شرط اول برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی در مراسم راهپیمایی زائران اربعین

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: باید ایمنی را شرط اول برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی در مراسم راهپیمایی زائران اربعین قرار دهیم.

اهمیت تاسیس واحد دانشگاهی جامع در سوریه

اهمیت مراودات و مبادلات آکادمیک و علمی در دوران جهانی شدن و ارتباطات نزدیک میان کشورها و جوامع بر کسی پوشیده نیست؛ دانشگاه آزاد اسلامی هم بر این اساس تمام تلاش خود را برای ارتقای ارتباطات بین‌المللی انجام داده است.

**صالح اسکندری

مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی درباره توصیه های نخبه باورانه مقام معظم رهبری

سرپرست سازمان چاپ و مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی درباره توصیه های نخبه باورانه مقام معظم رهبری و مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی یادداشتی در روزنامه فرهیختگان منتشر کرد.

همه عناوین بخش یادداشت

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو