چین کجای ماجرای "سنتوزا" است؟

چین کجای ماجرای "سنتوزا" است؟

نشست مشترک دونالد ترامپ و کیم جونگ اون بدون هیچ حرف و حدیث و حاشیه اضافه در جزیره دزدان دریایی به انجام رسید و دو طرف خوشحال و راضی توافقاتشان را به امضا رساندند اما باید دید ورای صورت های خندان مردان تندخو و ماجراجوی این داستان چه کسی قرار داشته که توانسته افسار آرامش این دیدار را در دست بگیرد.

هم غزه هم ایران

هم غزه هم ایران

وقتی که دستت خالی باشد و لوله تفنگ دشمن بالای سرت، ...

بن بست شکنی مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب در ماجرای خروج آمریکا از برجام

بن بست شکنی مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب در ماجرای خروج آمریکا از برجام

کارشناس مسائل سیاسی به پروپاگاندای غیرکارشناسی برخی رسانه‌ها درباره سخنان اخیر ...

سایر عناوین مهم

علی درخشان- روزنامه نگار

دیگر حفظ "برجام" با هیچ مدلی امکان پذیر نخواهد بود

دولت این روزها بسیار در تلاش است تا با کمرنگ جلوه دادن نقش آمریکا در برجام، فضایی طراحی کند که در آن اروپایی‌ها بازیگران اصلی برجام شناخته شوند تا بتواند با تکیه به حضور کامل سه عضو اروپایی توافقنامه هسته‌ای، بر ادامه برجام بدون آمریکا بیش از پیش پافشاری کند.

خبرنگار-شایان دنیادیده

وظایف جوانان در تحقق آرمان های اصلی انقلاب اسلامی

جوانان با توانایی بالا و اندیشه پویای خود نقش به سزایی در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی دارند.

**علی نجفی توانا

احتمال سرقت سازمان یافته از دفتر لاهه وجود دارد

با انتشار خبر سرقت اسناد محرمانه طبقه بندی شده حقوقی ایران در دفتر منابع حقوقی کشورمان در لاهه، علی نجفی توانا، کارشناس مسائل حقوق بین الملل ضمن اشاره به احتمال سازمان یافته بودن این ربایش، اعلام کرد: احتمال تضعیف موقعیت ایران در دعوای حقوقی مطرح شده در لاهه علیه توقیف اموال کشورمان در آمریکا تقویت می شود.

بیروت نشان داد پایتخت مقاومت است

قدرشناسی مردم لبنان، پاداش بزرگ حزب الله

پیروزی خیره کننده محور مقاومت در انتخابات پارلمانی لبنان، ضمن آن که نشان داد حزب الله تنها حامی مردم لبنان در مقابل تروریست های تکفیری و مداخله جویی های عربستان و رژیم صهیونیستی است به نوعی پاداش مردم این کشور به تلاش های این محور نیز بود.

پس از پنج سال تعویق برگزار شد

لبنان چشم به راه انتخابات سرنوشت

پس از پنج سال تعویق در برگزاری انتخابات در لبنان، مردم این کشور امروز صبح به پای صندوق های رای رفتند. این انتخابات در حالی برگزار می شود که هم نظام انتخاباتی این کشور تغییر کرده و هم تحولات منطقه ای در چند سال گذشته تاثیرات عمیقی بر ساختار سیاسی این کشور داشته است.

علی خضریان

ما چقدر در مشکلات اقتصادی کشور مقصریم

قائم مقام مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان نوشت:در برهه‌هایی کشور دست مدیران گوناگون در عرصه اقتصادی بوده است که بعضا بدون سواد آکادمیک و با مدرک دیپلم بودند که بعدها به سمت گرفتن مدرک دکتری در حوزه اقتصاد رفتند و فکر می‌کردند می‌توانند مشکلات اقتصادی را از طریق مطالعات تئوریک برطرف کنند و اتفاقا رفتند دکتری گرفتند، ولی مشکلات اقتصادی همچنان پابرجاست.

عملیاتی شدن طرح بولتون برای خروج آمریکا از توافق هسته ای

در حالی که ترامپ طرح خود برای خروج احتمالی از توافق هسته ای با ایران علنی کرده است می ‌توان برخی از تحولات سیاسی منطقه را در راستای افزایش تنش آمریکا برای مقابله با ایران و هم‌پیمانان آن تحلیل کرد. مرتبط دانستن برخی اقدامات اتخاذ شده از سوی عربستان و اسرائیل و برخی از وابستگان آنها به تصمیم ترامپ در جهت فشار بر تهران برای توافقی جدید که جهت محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک و بازرسی از پایگاه‌های نظامی این کشور است، بعید نیست.

شبح کودتا در آسمان ریاض

صداهای شلیک سنگین گلوله در اطراف کاخ سلطنتی ریاض شب گذشته خواب را از چشم اهالی منطقه الخزامی ربود و ساعت ها موجبات تعجب و سردرگمی مردم را فراهم آورد.

*دکتر حسن عابدینی

نتیجه استقامت مقاومت، پیروزی برمحورشرارت

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا اعتراف کرد ، امریکا طی17 سال گذشته در غرب اسیا افزون بر 7 تریلیون دلار از جیب مالیات دهندگان برای مقابله با مقاومت هزینه کرده اما هیچ دستاوری نداشته است.

حمیده سعیدمحمدی

تسریع نابودی رژیم صهیونیستی با حمله به سوریه

آمریکا با هم دستی کشورهای غربی از حمله نا بخردانه ای که چند روز پیش به سوریه انجام داد جز سرشکستی و اشتباه استراتژیکی چیز دیگر ی به دست نیاورد و بر خلاف خواسته خود امنیت اسرائیل را نیز با مشکل رو به رو کرد.

محمد حسین فرهادیان _ سردبیر ایسکانیوز

حضور دانشگاه آزاد در سوریه یک نماد است

سردبیر خبرگزاری ایسکانیوز طی یادداشتی در روزنامه فرهیختگان نوشت: حضور دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه، یک نماد است و البته می‌تواند مبدایی برای سرریز روحیه‌ خودباوری‌ای باشد که دیروز و امروز در عرصه نظامی، ضامن امنیت ایران و ملت‌های منطقه بوده است و در عرصه‌های دیگر به‌ویژه حوزه‌های علمی، هر روز قله‌های رفیعی را فتح می‌کند.

**دکتر حسن عابدینی / کارشناس ارشد مسائل بین الملل**

رمز ناکارآمدی چهار راهبرد آمریکا در غرب آسیا

راهبرد اعلامی ایالات متحده آمریکا درغرب آسیا مبتنی بر چهار محور مبارزه با تروریسم، مهار دشمنان، کشورسازی و میانجگری میان متحدان است تا جایی که ارزیابی تک به تک این محورها تلاش های کاخ سفید در غرب آسیا را فاش می کند.

نویسنده : حمیده سعید محمدی

تحریم ها و غنی سازی 20درصد

امتناع کنونی دولت از واکنش درخور و متقابل با عهدشکنی‌های آمریکا به آنها فرصت داده تا شبکه تحریم‌ها را گسترده‌تر کرده و مطالبات گستاخانه‌تری در قبال حقوق طبیعی و صریح مردم ایران داشته و در عین حال از عدم مقابله مطمئن باشند

شهاب اسفندیاری

معنای دفاع از آزادی تلگرام

شهاب اسفندیاری - رییس دانشگاه صداوسیما

**محمد مهدی سلامی، کارشناس ارشد تاریخ اسلام

روی کالا می‌نویسند: خارجی، بخوانید، داخلی!

این روزها کالای داخلی مانند گذشته چندان وجهه و ابهتی در برابر کالای خارجی ندارد و برخلاف گذشته چندان تعصبی برای استقبال از کالای تولید داخل در میان ایرانیان نیست.

**دکتر مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی؛

تحقق عقلانیت تولیدی در گروی حمایت از کالای ایرانی

بی‌تردید مطاللبۀ این مهم از سوی ولی فقیه جامعۀ اسلامی؛ راهکار بنیادین در حمایت از کار و سرمایۀ ایرانی، رفع بیکاری و مقابله با فاصلۀ طبقاتی و تحقق پیشرفت اقتصادی است.

داود گودرزی _رییس سابق سازمان بسیج دانشجویی

چند نکته در خصوص حمایت از کالای ایرانی

تشکل‌های دانشجویی با ایجاد تریبون‌هایی در دانشگاه‌های سراسر کشور، تک تک مسئولین شهرستانی، استانی و ملی را مورد سوال قرار داده و گزارش عملکرد آن‌ها را در خصوص تولید ملی، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی را مطالبه نمایند.

چرا این روزها هجمه به علم دینی و طرفداران آن شدت گرفته است؟

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد : امروز بیش از هر زمانی روشنتر است که چرا ایده علم دینی به کندی پیش می رود؟ در واقع گلوگاههای اصلی علم در ایران در بیشتر ایام در اختیار مدافعان این دیدگاه نبوده و نیست. از این رو است که مخالفان حتی در حد یک موسسه کم بودجه فلسفی هم حاضر نیستند که طرفداران علم دینی حضور داشته باشند

**محمد جوان اخوان

مختصات نفوذ علمی

با روشن شدن ابعادی از پرونده جاسوسی در پوشش فعالیت زیست محیطی بار دیگر موضوع « نفوذ» و ضرورت توجه به آن آشکار می‌شود.

*دکتر رضا واعظی

همگرایی  در برابر تفرقه

سفر دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری  ، همزمان با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه، رویکردی است که می توان آن را رویکرد همگرایی در برابر تفرقه آمریکایی نامید.

شبیر دائمی رییس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

نامه ای به خوش نام ‌ترین شهید / به بهانه تدفین پیکر مطهر شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

سلام؛ سلام برادر سفر کرده، سلام ای روح پاک و آسمانی، سلام ای اسوه‌ی رشادت و دلاوری، سلام بر تو و نجابتت، سلام بر تو ای شهید خوش نام...

همه عناوین بخش یادداشت

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو