گاز همه شهرهای استان لرستان وصل شد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، از اتصال گاز شهرهای دوره، چگنی و معمولان در لرستان خبر داد و گفت: به جز چند روستا که با آبگرفتگی شدید و تخریب روبرو شدند، گاز همه شهرها و روستاهای استان لرستان وصل شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حسن منتظر تربتی روز پنجشنبه در تشریح جزئیات عملیات اتصال گاز در این شهرها اظهار داشت: با وجود آبگرفتگی شدید، گاز شهر معمولان و 22 روستای آن تا ساعت 18 روز چهارشنبه (14 فروردین‌ماه) و گاز شهرهای دوره و چگنی و روستاهای آنها نیز تا ساعت یک بامداد پنجشنبه (15 فروردین‌ماه) وصل شد.
وی با بیان اینکه پیش از این نیز گاز بخش شرقی پلدختر با گرفتن انشعابی از خط ششم سراسری گاز وصل و مشکل قطعی گاز چهار هزار مشترک این بخش برطرف شده بود، افزود: با تمرکز بر روستای سراب، حمام به عنوان بزرگترین روستای استان لرستان با پنج هزار مشترک گاز، تاکنون گاز ٢ هزار مشترک وصل شده و گاز باقی مشترکان نیز تا ساعتی دیگر وصل خواهد شد.
تربتی با اشاره به تلاش بی وقفه کارکنان شرکت ملی گاز به ‌ویژه شرکت گاز لرستان برای برقراری دوباره جریان گاز در شهرهای سیل زده استان، گفت: بخش غربی پلدختر و حدود پنج روستای شهر معمولان، معدود مناطقی است که به دلیل حجم قابل توجه آبگرفتگی و تخریب‌های پیش آمده، هنوز امکان وصل گاز در آنها فراهم نشده و امید است با رفع مشکلات، قطعی گاز این مناطق نیز به‌ زودی برطرف شود.
بارندگی ها و سیل اخیر، بیشتر استان های کشور را درگیر کرده، اما مشکلات در 6 استان ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد جدی تر بود و به تاسیسات و زیرساخت های این مناطق آسیب بسیاری وارد کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1001092