اجرای موفق جشنواره‎های نوروزی در آبادان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با اشاره به این‎که با همکارای ارگان‎های مختلف، جشنواره‎های نوروزی تدارک دیده‎شده شهرستان برای گردشگران با موفقیت اجرایی شد، یکی از اهداف این جشنواره‎ها را معرفی ظرفیت‎های شهرستان برشمرد.

به گزارش ایسکانیوز، جمال عامرینسب گفت: خوشبختانه طی ایام نوروز توانستیم عمده برنامه‎هایی که برای گردشگران و مسافران نوروزی تدارک دیده بودیم اجرایی کنیم.

او در ادامه به برگزاری جشنواره‌های نوروزی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف برپایی این جشنواره‎ها در ایام نوروز به تصویر کشیدن ظرفیتهای گردشگری شهرستان بود که این مهم با همکاری منطقه آزاد اروند و شهرداری محقق شد و غالب گردشگران از برنامه‎های اجرا شده ابراز رضایت داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان با بیان این‎که جشنواره‎های نوروزی آبادان به صورت شبانه در پارک 17هکتاری و ذوالفقاری برگزار شدند گفت: اجرای نمایشهای کودک و رقصهای محلی اقوام بختیاری، خراسان شمالی و عرب از جمله برنامه‎هایی بود که برای گردشگران به صورت زنده به نمایش درآمد.

وی برپایی سیاهچادرهای اقوام بختیاری، خراسان شمالی و عرب به همراه معرفی غذاها، آداب و رسوم و لباسهای محلی این اقوام را ازدیگر برنامه‎های اجرا شده طی ایام نوروز عنوان کرد و گفت: در این جشنواره‎ها مسابقات آشپزی، طرح سوالات مذهبی، اجرای موسیقی زنده توسط فرید نظارت و محمد رنجبر و نیز پذیرایی از حضار با قهوه و چای نیز انجام که با استقبال گسترده گردشگزان و مسافران نوروزی همراه شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1001143