دانشگاه علمی کاربردی به ۷۰ واحد بی‌کیفیت خود اولتیماتوم داد

شنبه 17 فروردین 1398 - 09:51
کد مطلب: 1001182
دانشگاه علمی کاربردی

رییس دانشگاه علمی کاربردی از آغاز دور جدید سطح‌بندی مراکز علمی کاربردی از خرداد ماه سال ۹۸ خبر داد و گفت: در ارزیابی جدید ۷۰ مرکز در سطح ۴ قرار گرفتند و در صورتی که این واحدها سطح خود را ارتقا ندهند، پذیرش دانشجو در این مراکز از مهر ۹۸ متوقف خواهد شد.

دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی ضمن اعلام این خبر، سطح بندی مراکز علمی کاربردی را یکی از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه در سال ۹۷ در راستای کیفی سازی آموزش دانست و اظهار کرد: در این ارزیابی واحدهای علمی کاربردی در چهار سطح دسته بندی شدند که بر این اساس حدود ۷۰ مرکز در سطح ۴ که کیفیت پایینی قرار دارند، قرار گرفتند و مابقی واحدها در سطوح یک، دو و سه طبقه بندی شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: دور دوم سطح بندی واحدهای علمی کاربردی از خرداد ماه سال ۹۸ آغاز خواهد شد که در این سطح بندی واحدهایی که در سطح چهار هستند باید بتوانند ارتقا یابند در غیر این صورت پذیرش دانشجو در این واحدها از مهر سال جاری متوقف خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خاطرنشان کرد: در ارزیابی مرحله بعد نیز مراکزی که در ارزیابی‌های انجام شده رتبه قابل قبولی نداشته باشند و سطح خود را ارتقا ندهند از پذیرش دانشجو منع خواهند شد و ضمن اینکه مراکز و واحدهایی که از سطوح بالاتری برخوردار هستند، از تشویق‌هایی نظیر یک سوم پرداختی بالاسری به دانشگاه علمی کاربردی بهره‌مند می‌شوند.

دکتر امید خاطر نشان کرد: ۷۰ مرکز علمی کاربردی که در سطح چهار قرار دارند در همه سطح کشور پراکنده هستند و نمی‌توان این واحدها را به استان‌های مشخص نسبت داد و ما حتی در استان تهران نیز واحد علمی کاربردی بی کیفیت داریم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خاطرنشان کرد: مراکزی که در ارزیابی‌های انجام شده رتبه قابل قبولی نداشته باشند و سطح خود را ارتقا ندهند از پذیرش دانشجو منع خواهند شد و ضمن اینکه مراکز و واحدهایی که از سطوح بالاتری برخوردار هستند و از تشویق‌هایی نظیر یک سوم پرداختی بالاسری به دانشگاه علمی کاربردی بهره‌مند می‌شوند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار