رسولی خبر داد؛

هم افزایی علم و ثروت با توسعه شرکت های دانش بنیان واحد اردبیل

چهارشنبه 28 فروردین 1398 - 06:39
کد مطلب: 1002297
دیدار دکتر رسولی با رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از تجاری‌سازی چندین محصول دانش‌بنیان جدید در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز از اردبیل، اسحاق رسولی در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: چندین محصول جدید در سال 98 تجاری‌سازی می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در تکمیل چرخه فعالیت‌های دانش‌بنیان تلاش می‌کند تا در توسعه استان اردبیل نیز سهیم باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل شرکت‌های دانش‌بنیان را پر‌اهمیت معرفی کرد و یادآور شد: توجه به این موضوع باعث کاهش اتکا به شهریه‌ی دانشجویان و هم‌افزایی علم و ثروت می‌شود.

وی تصریح کرد: برای نجات و غلبه بر مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت فراوانی داشته و باید ریل دانشگاه نیز به این مسیر تغییر پیدا کند.

رسولی حمایت از واحدهای رشد و فناوری را اصل اساسی برشمرد و اضافه کرد: باید به سمت سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان حرکت کنیم و ضمن حمایت از واحدهای رشد و فناوری در برخی موارد سرمایه‌گذاری و مشارکت هم انجام شود.

او به موضوع تقویت ایده‌های ورودی در شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: ایده‌های ورودی اولین حلقه‌ی این زنجیره‌ی ارزش است و باید برای تقویت آن راهکارهایی در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: همکاری و ایجاد تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و پارک علم و فناوری استان می‌تواند در رشد و شکوفایی هر چه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان نتیجه‌بخش باشد.

در ادامه حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: تعداد 56 واحد فناوری و تعداد 24 شرکت دانش‌بنیان در استان اردبیل تشکیل شده است.

براهیم پور افزود: از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت مالی انجام می‌شود و ایده‌های جدید نیز جهت تشویق مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی شرکت‌ها را به چهار دسته نوپای دو، نوپای یک، تولیدی نوع دو و تولیدی نوع یک طبقه‌بندی کرد و افزود: با برنامه‌ریزی مناسب از طرح‌های فناورانه و پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

خبرنگار: صفر حسن زاده

203 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار