طی دستورالعملی؛

جزئیات خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد

سه‌شنبه 27 فروردین 1398 - 12:52
کد مطلب: 1002377
بابک نگاهداری

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» به روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) را ابلاغ کرد.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در این دستورالعمل آورده است: با توجه به برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ 98/2/4 تا 98/2/14 در مصلای امام خمینی (ره) تهران، به منظور تقویت کتابخانه‌های واحدهای دانشگاهی، واحدها می توانند نسبت به خرید کتاب های موردنیاز از نمایشگاه یادشده اقدام کنند.

براساس این دستورالعمل؛ خرید کتاب باید با توجه به اهداف آموزشی، رشته‌های تازه تأسیس، نیاز کاربران و محدودیت های مالی، فضا و نیروی انسانی کتابخانه ها و استانداردهای کتابخانه‌های دانشگاهی، همچنین سیاست هدایت واحدهای دانشگاهی و برنامه‌های پژوهشی آینده دانشگاه (پایش و...) و استفاده از کتاب های الکترونیکی انجام شود.

همچنین تهیه فهرست کتاب های موردنیاز هر واحد بر اساس اولویت کتابخانه واحد، با نظرسنجی از استادان و نیاز دانشجویان انجام شود.

بر اساس بندهای این دستورالعمل؛ ضروری است واحدهای دانشگاهی گزارش خرید را پس از نمایشگاه به همراه مدارک موردنیاز برای بررسی و گرفتن تأییدیه از پژوهشگاه تا تاریخ 98/11/1 ارسال کنند.

با توجه به اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یکپارچه دارای غرفه عرضه و فروش کتاب‌های چاپ شده خود در نمایشگاه هستند، هر واحد دانشگاهی با خرید از این غرفه‌ها می تواند از تسهیلات و تخفیف های ویژه‌ برخوردار شده و نسبت به غنی‌سازی کتابخانه های خود اقدام کند. همچنین خرید کتاب های داخلی از ناشران دانشگاهی وابسته به وزارتین نیز در اولویت است.

درخصوص خرید کتاب‌های خارجی با توجه به توافق انجام‌شده میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحدهای دانشگاهی می‌توانند از حمایت مالی 25درصد تخفیف نسبت به تهیه کتاب های خارجی برخوردار شوند. واحدهای متقاضی می توانند با معرفی نماینده خود به صورت رسمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق مراجعه به سایت http://tibf.ir (سامانه ثبت‌نام و مدیریت بن سازمان ها و نهادها) اقدام کنند.

ضروری است واحدها در صورت نیاز، کمال دقت و صرفه‌جویی را در خرید کتاب‌های خارجی داشته باشند و نسبت به خرید و تهیه کتاب‌های چاپ‌شده سال های 2016 و پس از آن اقدام کنند.

براساس این دستورالعمل؛ سقف خرید کتاب‌های خارجی برای واحدهای ویژه تا 300 میلیون ریال، واحدهای سطح یک تا 200 میلیون ریال، واحدهای سطح دو تا 100 میلیون ریال و واحدهای سطح سه تا 50 میلیون ریال است.

گفتنی است مراکز آموزشی باید از طریق واحد مادر اقدام به خرید کنند.

انتهای پیام/

283 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار