ارائه تسهیلات ویژه برای دانشجویان مناطق سیل‌زده/ دانشگاه آزاد در کمک رسانی به خوزستان در آماده باش کامل است

رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد خوزستان به همراه روسای استان های لرستان، خوزستان و گلستان گزارش فعالیت های جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل زده را در چهارمین نشست شورای این دانشگاه ارائه کردند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در چهارمین نشست شورای دانشگاه که به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد، گزارش کاملی از اقدامات جهادی دانشگاه آزاد اسلامی و کمک‌های واحدهای دانشگاهی به مناطق سیل‌زده ارائه شد.

لزوم هم افزایی واحدهای دانشگاهی در فعالیت های جهادی

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست شورای دانشگاه، با تأکید بر هم‌افزایی واحدها در فعالیت‌های جهادی، خاطرنشان کرد: هم‌افزا عمل کردن در شرایط این چنینی، از موضوعات مهمی است که باید از سوی واحدها رعایت شود.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی پس از کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گلستان و لایروبی مناطق واگذار شده به این دانشگاه در شهرستان پلدختر، در کمک‌رسانی به استان خوزستان در آماده‌باش کامل است و باید بین همه واحدهای دانشگاهی برای کمک به این استان هم افزایی وجود داشته باشد.

در این نشست بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه و رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان، سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین فرج‌الله براتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و وحید شورابی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی گزارش کاملی از اقدامات جهادی دانشگاه آزاد اسلامی و کمک‌های واحدهای دانشگاهی به مناطق سیل‌زده ارائه کردند.

حضور پرشور دانشجویان بسیجی و جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده

بیژن رنجبر قائم مقام دانشگاه و رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده و مردم آسیب دیده، گفت: چهارم فروردین پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی نهادهای عمومی و کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده و دستور دکتر ولایتی مبنی بر بسیج دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک‌رسانی به این مناطق، با دستور دکتر طهرانچی ستاد مقابله با بحران سیل در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

وی افزود: پس از اولین جلسه ستاد مذکور، گروهی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به سرپرستی سیدمجید موسوی مشاور ریاست و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی به استان گلستان اعزام شد.

رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها در محل کار خود به حالت آماده باش درآمدند و این کمیته را در استان‌های متبوع خود تشکیل دادند. بعد از وقوع سیل در استان لرستان و شهرستان پلدختر نیز دکتر طهرانچی دستور تشکیل قرارگاه جهادی را صادر کرد. تشکیل این قرارگاه بدین منظور بود که کارها بدون بروکراسی و به صورت ویژه انجام شود.

رنجبر افزود: قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تشکیل شد و دکتر طهرانچی در اولین روز کاری به منطقه سیل‌زده پلدختر رفت که حضورشان در منطقه باعث قوت قلب نیروهای جهادی شد و انگیزه مضاعفی شکل گرفت تا نیروهای جهادی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت فعال‌تر در منطقه سیل‌زده پلدختر فعالیت کنند.

وی با اشاره به حضور پرشور دانشجویان بسیجی و جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده، خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی و پس از آن بسیج کارکنان و اساتید حضوری فعالانه در این مناطق داشتند و ما در سازمان مرکزی بخشنامه‌های آموزشی مربوط به دانشجویان مناطق سیل‌زده و دانشجویان حاضر در اردوهای جهادی صادر کردیم تا علاوه بر موجه شدن غیبت دانشجویان جهادی، امتحانات میان ترم واحدها به تعویق بیفتد. در جلسه اخیر هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی نیز تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شد که بخشنامه آن به زودی به واحدها ابلاغ می‌شود.

رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اجتماعی است و باید در کنار مردم باشد، گفت: تقریباً در همه شهرها واحد و مرکز دانشگاهی داریم و زمانی که مشکلی پیش می‌آید، باید در کنار مردم حضور داشته باشیم.

رنجبر با اشاره به طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این طرح که از سال گذشته به صورت رسمی در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده، به موضوع بحران‌های طبیعی به ویژه سیل توجه داشته و کتابچه نظام موضوعات آن نوشته شده بود. واحد تهران شرق در این رابطه اقدامات خوبی انجام داده و در جریان سیل اخیر تیم متخصص هیدرولیک و سیلاب این واحد دانشگاهی به خوزستان اعزام شدند. با توجه به حوادث اخیر، این موضوع در طرح پایش با وحدت رویه و شتاب بیشتر پیگیری خواهد شد.

در ادامه این نشست، رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان و دبیر هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در امدادرسانی به مردم آسیب دیده در مناطق سیل‌زده پرداختند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1002560