شناسایی طرح‌های صنعتی و فناورانه در راستای تجاری‌سازی

« ستاد ویژه توسعه فناوری نانو » با هدف شناسایی و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های صنعتی، هفتمین دوره برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو موسوم به « نانومچ » را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، در برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو (Nano Match) که توسط ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌گردد، هدف شناسایی و حمایت از طرح‌هایی است که پتانسیل تجاری شدن را داشته باشند. فناوران، شرکت‌های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی به‌ عنوان طرف عرضه و شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و مستقل به‌ عنوان طرف تقاضا، از جمله مخاطبان این برنامه هستند.

متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند طرح‌های فناورانه خود را در سومین فراخوان دوره هفتم نانومچ از تاریخ ۲ لغایت ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری، جهت داوری و ورود به برنامه در سامانه نانومچ ثبت نمایند. طرح‌های پذیرفته‌شده در برنامه فرصت استفاده از تسهیلات، خدمات و امکانات در دسترس را خواهند داشت. از جمله فرصت‌هایی که با حضور در نانومچ در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دریافت تأییدیه نانومقیاس

تسریع در فرآیند تجاری‌سازی

حمایت کامل از ثبت اختراع خارجی

فرصت حضور دررویدادهای سرمایه‌گذاری

حمایت از خرید مواداولیه و راه‌اندازی خط‌تولید

توسعه طرح / محصول متناسب با نیاز صنعت و بازار

حضور در رویدادهای آموزشی طراحی شده مختص برنامه

اعتبار شبکه آزمایشگاهی برای تکمیل مستندات و تست‌های کارایی

بهره‌مندی از مشاوره درزمینه‌های مختلف مدیریت کسب‌وکار، مالی وحقوقی

انجام مطالعه بازار و شناسایی تهدیدها، فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجاری‌سازی طرح

فرصت حضور در دوازدهمین نمایشگاه سالیانه فناوری نانو و معرفی در جشنواره برترین‌های نانو

بر اساس معیارهای ارزیابی برنامه، طرح‌های ارسالی به نانومچ باید مبتنی بر فناوری نانو بوده و نمونه اولیه‌ای از آنها ساخته شده باشد. لازم است طرح‌ها سطح نوآوری قابل قبولی داشته باشند و در صورت وجود محصول مشابه داخلی از منظر کیفیت، خواص، کارایی و ملاحظات اقتصادی نسبت به آن از مزیت قابل‌ ملاحظه‌ای برخوردار باشند. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پست الکترونیک info@nanomatch.ir یا شماره تلفن ۶۶۵۲۳۶۰۲-۰۲۱ (داخلی۳) با دبیرخانه برنامه تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1002710