پیش‌بینی یخبندان در اردیبهشت!/بدون زنجیر چرخ به جاده چالوس نروید

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، مهرداد جهانی افزود: تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری از وجود ترافیک روان در محور کرج-چالوس حکایت دارد.

جهانی افزود: ترافیک در آزادراه کرج-تهران، حدفاصل محمد شهر تا پل فردیس و محدوده گرمدرهنیمه‌سنگین است.

وی از پیش‌بینی بارش باران در محورهای مواصلاتی استان و بارش برف در محورهای کوهستانی طی امروز و روزهای آتی خبر داد و گفت: با توجه به کاهش دما و یخبندان در سطح جاده‌های کوهستانی استان، رانندگان حتماً برای عبور از این محورها زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی استان البرز از بروز یخبندان شبانگاهی در برخی مناطق استان طی سه روز آینده خبر داد.

منصور رحمانیان افزود: الگوهای پیش‌یابی نشانگر گذر یک سامانه بارشی از البرز مرکزی‌ست که پیامد آن از ظهر امروز دوشنبه دوم اردیبهشت، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و لحظه‌ای و در پاره‌ای مناطق بارش تگرگ و برف خواهد بود.

رحمانیان افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود کمینه دما در استان تا روز چهارشنبه به زیر دو درجه سانتیگراد برسد.

وی با اشاره به جزئیات پیش‌بینی وضعیت هوا برای امروز خاطرنشان کرد: آسمان البرز امروز نیمه ابری تا ابری، همراه با رگبار پراکنده و رعد و برق، عصر و شب در پاره‌ای نقاط بارش تگرگ و برف، وزش باد شدید لحظه‌ای و یخبندان شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی البرز ادامه داد: در روز سه‌شنبه هم وضعیت هوا کمی تا نیمه ابری، در ارتفاعات بارش پراکنده، وزش باد گاهی شدید و یخبندان پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان افزود: روز چهارشنبه وضعیت کمی ابری به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد و یخبندان شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان به وضعیت جاده‌های کوهستانی استان در سه روز آینده اشاره و اعلام کرد: جاده‌های کوهستانی استان در این مدت مستعد بارش تگرگ و برف و یخبندان سطحی است.

ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 1002917