حمایت دانشگاهیان از سپاه پاسداران ادای دین به فداییان میهن اسلامی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اقدام خبیثانه دولت آمریکا در خصوص قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی را یک عقده گشایی و اوج شکست در مقابل ملت بزرگ ایران دانست.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه اقدام اخیر دولت آمریکا در خصوص قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی، بسیار سخیف و بر خلاف عرف بین الملل است، گفت: سپاه پاسداران، یکی از نیروهای مسلح رسمی جمهوری اسلامی ایران است که در متن قانون اساسی کشور دیده شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سپاه پاسداران، دفاع و حفاظت از امنیت جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد. این منطقی نیست که یک نیروی رسمی و شناسنامه دار از سوی دولت کشور دیگری در فهرست گروه های تروریستی قرار گیرد.

وی ادامه داد: گروه تروریستی، یعنی گروه شناخته نشده ای که برخلاف چارچوب های کشورها و قوانین بین المللی، تحرکاتی را انجام می دهد، دست به قتل و غارت می زند، مخفی می شود، فرار می کند و هیچ شناسنامه و جایگاه رسمی ندارد.

نفوذ بین المللی ایران باعث شده که آمریکا احساس شکست همه جانبه کند

کلانتری تأکید کرد: نیروی مسلح یک کشور که زیرساخت، تابلو و چارچوب قانونی معین دارد، قابل تروریستی خواندن نیست. اقدام اخیر رژیم آمریکا، نشان دهنده اوج استیصال آن به دلیل شکست های متعدد در خاورمیانه است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری شکست دولت آمریکا در لبنان، سوریه، عراق و یمن، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در بدو انقلاب اسلامی ضربه مهلکی به دولت آمریکا وارد کرد و نفوذ بین المللی ایران باعث شده که آمریکا احساس شکست همه جانبه کند.

وی ادامه داد: به گفته ترامپ، آمریکا هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرد و البته فقط بر فهرست شکست هایش در منطقه افزوده شد. اقدام خبیثانه اخیر دولت آمریکا در حقیقت یک عقده گشایی و اوج شکست در مقابل ملت بزرگ ایران است.

کلانتری با اشاره به اینکه اقدام اخیر شیطان بزرگ، پیامدهای مثبتی هم برای ایران اسلامی به همراه داشته است، خاطر نشان کرد: امروز شاهد هستیم که تمامی طیف ها و تفکرات سیاسی، بار دیگر یکدست و یکصدا پشت سر سپاه پاسداران قرار دارند و اقدام شیطانی دولت آمریکا را محکوم می کنند.

یکدلی و صمیمیت مردم ایران، پاسخ کوبنده ای به بدخواهان ایران اسلامی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها تصور می کردند می توانند با هجمه علیه سپاه، در ایران دو دستگی ایجاد کنند که تیرشان به سنگ خورد. این وحدت دوباره، یکدلی و صمیمیت مردم ایران، پاسخ کوبنده ای به بدخواهان ایران اسلامی است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بخش بزرگی از آموزش عالی کشور و یک نهاد علمی و فرهنگی تاثیرگذار در جامعه، در محکوم کردن هجمه آمریکا علیه سپاه، وظیفه ای جدی بر عهده داشت که همایش «من هم یک سپاهی‌ام» یکی از تجمع های بزرگ در این خصوص بود.

حمایت و پشتیبانی همه جانبه دانشگاهیان از سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد

کلانتری ادامه داد: در روزهای اخیر در بسیاری از واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، تجمع های گسترده ای در محکوم کردن اقدام اخیر رژیم آمریکا صورت گرفته و موج حمایت و پشتیبانی همه جانبه دانشگاهیان از سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد. چنین حمایت هایی در واقع ادای دین دانشگاهیان به سپاه پاسداران به عنوان فداییان میهن اسلامی است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سپاه پاسداران همواره با رشادت و فداکاری، حافظ منافع ایران اسلامی بوده و نقش خود را به خوبی ایفا کرده است؛ به طوری که حضرت امام (ره) فرموده بود «کاش من هم یک پاسدار بودم.» این جمله تاریخی، نشان دهنده عظمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1002989