خبر خوب/

استفاده از نقشه برداری مغز در جرم شناسی و درمان اعتیاد

یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 - 07:55
کد مطلب: 1003435
استفاده از نقشه برداری مغز در جرم شناسی و درمان اعتیاد

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به اینکه امروزه در برخی کشورها مشخص شده که با استفاده از نقشه برداری مغز می‌توان در جرم شناسی و درمان اعتیاد اقدام کرد، گفت: واقعیت مجازی انقلابی در آموزش پزشکی خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر کوروش عبداللهی فر رادیولوژیست و عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران گفت: نقشه برداری مغز یکی از موضوعاتی است که در این کنگره مورد گفت‌وگو قرار گرفته و دیدگاه‌های جدید در این زمینه بحث شد.

وی افزود: مسئله نقشه برداری از مغز از سال‌های قبل و حتی ۱۹۰۳ به صورت آناتومیک آغاز شد که بعدها نشانه‌گذاری از مغز توسط این روش صورت گرفت. سرانجام با پیشرفت تکنولوژی و تصویرسازی مکان‌های مربوط به فعالیت‌های بدن شناسایی شد.
رئیس کمیته علمی نقشه برداری از مغز در سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران ادامه داد: به تدریج با استفاده از روش‌های مادون قرمز و ام آر آی دقیق روش‌های نقشه برداری تکمیل‌تر شد و در کشور ما آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز راه‌اندازی شده است.
عبدالهی فر با اشاره به اینکه استفاده از نقشه برداری مغز در علوم شناختی و راهنمای جراحی از جمله دیدگاه هایی به شمار رفته که این موضوع در آن قابل بررسی است، گفت: امروزه می‌توان با استفاده از نقشه برداری مغز برای پزشکان یک راهکار استراتژیک قبل جراحی ارائه داد همچنین در برخی از کشورها نیز مشخص شده که با استفاده از نقشه برداری مغز می‌توان در جرم‌شناسی و درمان اعتیاد نیز اقداماتی انجام داد.
وی گفت: با استفاده از واقعیت مجازی و نقشه برداری مغز می‌توان در جهت آموزش آناتومی برای دانشجویان و یا برنامه‌های جراحان استفاده کرد و ایجاد این تصاویر در واقع انقلابی در آموزش پزشکی طی سال های آینده خواهد بود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار