اولین رویداد مبتنی بر آموزش برای  پرورش خلاقیت دانش آموزان

دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا از شرکت بیش از ۵ هزار دانش‌آموز، مدیران و معلمان در این جشنواره خبر داد و گفت: اولین رویداد مبتنی بر آموزش در جهت ایجاد بستری مناسب برای پرورش خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف در قالب جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا رقم خواهد خورد.

به گزارش ایسکانیوز، مهدی رشیدی‌جهان دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا در ارتباط با جزییات جشنواره گفت: این برنامه 12 و 13 اردیبهشت 1398 در پردیس شمالی دانشگاه تهران در محورهای مختلف و جذابی همچون نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانش‌آموزی، سمینارهای علمی، ماراتن استارتاپ دانش‌آموزی، المپیادهای علمی علوم پایه، ماراتون محتوای دیجیتال، فیلم کوتاه و انیمیشن و ماراتون برنامه نویسی برگزار می‌شود.

وی گفت: این دوره از جشنواره ابن سینا، دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و تمامی هنرستان‌ها و مدارس را تحت پوشش قرار می‌دهد.

دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا گفت: این رویداد فضای بسیار مناسبی است تا دانش آموزان از سراسر کشور تجربیات علمی خود را به اشتراک گذارند. در این رویداد همانند دوره های گذشته برگزیدگان محورهای مختلف جشنواره به رقابت‌های بین‌المللی در کشورهای رومانی، اسپانیا، کره جنوبی و روسیه اعزام می شوند.

شرکت بیش از ۵ هزار دانش‌آموز، مدیر و مسئول مدرسه و پژوهش سرا در چهارمین جشنواره ملی ابن سینا

رشیدی‌جهان با اشاره به رونمایی از تفاهمنامه با سازمان ها و مراکز علمی مختلف به عنوان حامی پروژه های دانش آموزان، ‌گفت: همچنین رونمایی از طرح سفیران ابن سینا نیز انجام می گیرد که در این موضوع دانش آموزان برگزیده دوره قبل به عنوان سفیران ابن سینا در دوره چهارم به فعالیت هایی همچون معرفی جشنواره در استان خود - راهنمایی و مشاوره دانش آموزان شرکت کننده و.... پرداخته اند و همچنین به عنوان تیم افتخاری اجرایی در این دوره از جشنواره حضور دارند.

دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا همچنین از رونمایی از کتاب های نگارش شده توسط دانش آموزان و با حمایت جشنواره خبر داد و گفت: در پایان این دوره از جشنواره، از پوستر پنجمین دوره نیز که در 28 و 29 فروردین 1399 برگزار خواهد گردید، رونمایی می شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1003679