کاوران دانش‌بنیان به «زادگاه بوعلی» رسید

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری صبح امروز و با هدف رفع چالش‌های زیرساختی رونق تولید دانش‌بنیان و بازدید از واحدهای فناور وارد استان همدان شد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، « سورنا ستاری »، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و همراهان با هدف توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و حمایت از رونق تولید دانش‌بنیان وارد همدان شد تا از تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه استان همدان دیدن کند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری سپس با حضور در شهرک صنعتی بوعلی، از سه شرکت دانش‌بنیان « سایدون صنعت آریا »، « پایا بسپار آریا » و صنایع غذایی « سحر » می‌رود تا ضمن فراهم کردن زمینه برای رفع چالش‌ها و نیازهای زیرساختی، فرصتی ایجاد شود تا فعالان فناور همدانی به معرفی توانمندی‌ها و تولیدات فناورانه خود بپردازند.

این واحدهای دانش‌بنیان با تکیه به دانش فنی بومی و نیروی انسانی متخصص، قطعات موتور خودرو، تجهیزات آب و آبیاری، قطره ای، بارانی، آبپاش، تجهیزات آبیاری کشاورزی و محصولات غذایی تولید می‌کنند.

این واحدهای دانش‌بنیان با تکیه به دانش فنی بومی و نیروی انسانی متخصص، قطعات موتور خودرو، تجهیزات آب و آبیاری، قطره ای، بارانی، آبپاش، تجهیزات آبیاری کشاورزی و محصولات غذایی تولید می‌کنند

بازدید از دستاوردهای فناورانه گفت وگو با فعالان فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان و مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در امتداد سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان همدان است.

رییس بنیاد ملی نخبگان، همچنین با حضور در جمع دانشگاهیان فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه، از آخرین نوآوری‌های دانشگاهی آگاه و زمینه‌ساز رونق فعالیت‌های فناورانه دانشگاهی شود.

ستاری، پس از دیدار با حجت الاسلام و المسلمین « حبیب‌الله شعبانی موثقی »، امام جمعه همدان و نماینده ولی فقیه در استان به بحث و گفت‌وگو پیرامون لازمه‌های تحقق محورهای بیانیه گام دوم انقلاب، رونق تولید و زیست‌بوم کارآفرینی فناورانه جوانان می‌پردازد.

وی همچنین در بخش پایانی سفر یک‌ روزه به استان همدان با حضور در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان همدان در جمع مسئولان استانی و فعالان فناور این استان از چند و چون رونق زیست‌بوم کارآفرینی و حمایت بخش‌های استانی از فعالان این زیست‌بوم خواهد گفت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1003776