آسیب های  اظهار نظرهای غیر کارشناسی در حوزه پزشکی

دبیر بخش ارتوپدی کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران با انتقاد از اظهار نظرهای غیر کارشناسی در حوزه پزشکی توسط افراد مختلف گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر اظهار نظرهای غیر کارشناسی در حوزه درمان اعم از دخالت در امر درمان، روابط پزشک و بیمار و حتی تعرفه مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر روشنک مرادی گفت: این در حالی است که پزشکان جزئی از مردم بوده و هر روزه و در تمام مشکلات و حوادث اعم از سیل و زلزله در کنارشان هستند و سعی دارند که با بهره وری از دانش تخصصی و باهمدردی، از سنگینی بار مشکلات بکاهند.


دبیر بخش ارتوپدی کنگره سالیانه جامعه جراحان ایرانی گفت: این کنگره بهارهر سال برگزار می شود و جامعه جراحان کنگره مشترکی با شرکت همه جراحان در حوزه های مختلف اجرا می کند.


وی افزود: کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران امسال( ۹۸) طرح مشکلات بین رشته ای جامعه جراحان را در اولویت قرار داده است به طور مثال مشکلات جراحی تومور هنگام عمل و بعد از درمان تومور، از جمله این موضوعات است.


دبیر بخش ارتوپدی کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه این کنگره 18تا 22 خرداد سال ۹۸ در سالن همایش های رازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در حوزه جراحی در بخش های مختلف برگزار می شود، گفت: در نوبت صبح این کنگره گاه از صاحبنظران غیر پزشکی و در نوبت بعد از ظهر صرفا از صاحبنظران پزشکی بهره‌مند خواهیم شد و جدیدترین مباحث و چالش ها مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.


روشنک مرادی در ارتباط با بزرگترین چالش حوزه جراحی ارتوپدی افزود: خوشبختانه دانش همکاران من بسیار به روز بوده ولی گاهی زیرساخت‌های لازم برای آن وجود ندارد که لازم است اقدامات موثری در این زمینه انجام گیرد تا دسترسی به علم روز به سهولت صورت گیرد.


وی ضمن انتقاد نسبت به ایجاد مشکلات حاشیه ای برای پزشکان گفت: طی سال‌های اخیر موضوعاتی همچون تعرفه‌ها، ایمنی شغلی، روابط با همکاران و مردم جامعه پزشکی را مشغول کرده که منجر به ایجاد حاشیه های غیر ضروری می شود.

دبیر بخش ارتوپدی کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران گفت: باید شرایط شغلی پزشکان اعم از ارتوپدی با توجه به مسئولیت شبانه روزی و خطیرشان در حوزه‌های مختلف به صورت مساعد فراهم شود تا بتوان از دانش، هنر و خدمات آنها حداکثر سود برده شود و جایی برای اظهار نظر غیر کارشناسی که می‌تواند سبب آسیب به بیماران و پزشکان شود وجود ندارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1004290