عرضه راهنمایی شناسایی اخبار جعلی توسط موزیلا

شرکت موزیلا قبل از انجام انتخابات اتحادیه اروپا برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی، راهنمایی را برای تمییز اخباردرست از نادرست ارائه داده است.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، « موزیلا » (شرکت مادر مرورگر فایرفاکس) راهنمایی برای رصد اختلالات آنلاین قبل از انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا عرضه کرده است.

این راهنما شامل ابزارهایی برای شناسایی حساب‌های کاربری رباتیک در شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات درباره اتحادیه اروپا، منابعی برای کنترل اخبار واقعی و همچنین نکاتی درباره رصد اطلاعات جعلی در فضای آنلاین است.

انتخابات اتحادیه اروپا قرار است در ۲۳ می انجام شود و در همین راستا شبکه‌های بزرگ اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر اعلام کرده اند برنامه‌های خاصی برای رصد و جلوگیری از اختلال در انتخابات اتحادیه اروپا در پلتفرم‌های خود در نظر گرفته اند.

در همین راستا موزیلا اعلام کرده جعبه ابزار انتخابات اتحادیه اروپا (EU Election Toolkit) را ابداع کرده تا مکانیسم‌های اینترنت از جمله بات ها و تبلیغات هدفمند را به زبانی ساده برای کاربران توضیح دهد. به این ترتیب آنها می‌توانند به طور مستقل و با دسترسی به اطلاعات درست تصمیم بگیرند.

در بیانیه این شرکت آمده است: « دستکاری آنلاین در دیدگاه رأی دهندگان یک مشکل فراگیر است و بسیاری از کاربران بدون هیچ دفاعی در برابر اخبار جعلی و ایده‌های نادرست قرار دارند. »

به هر حال راهنمای مذکور به افراد کمک می‌کند تا تنظیمات امنیتی حساب‌های کاربری خود را ارتقا دهند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1004391