چین تعرفه های گمرکی علیه آمریکا را افزایش می دهد

پکن پس از اجرایی شدن تعرفه های جدید گمرکی که به عنوان اقدامی تنبیهی از سوی واشنگتن برای کالاهای وارداتی چینی در نظر گرفته شده است تاکید کرد اقداماتی متقابل را در اسرع وقت انجام خواهد داد.

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، دولت آمریکا به صورت رسمی از افزایش پانزده درصدی حقوق و تعرفه های گمرکی بر بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار کالای واردای چین به کشورش خبر داد.

افزایش پانزده درصدی تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی که در بحبوحه جنگ تجاری میان دو کشور قرار بود پیش از این به اجرا گذاشته شود ماه ژانویه گذشته از سوی دولت «دونالد ترامپ» به حال تعلیق درآمد. واشنگتن این اقدام را به عنوان نشانه حسن نیت و پیش زمینه مساعد برای از سرگیری مذاکرات تجاری پس از اوجگیری اختلافات میان دو طرف در سال گذشته میلادی انجام داده بود.

این درحالی است که گفته می شود دونالد ترامپ ناامید از روند پیشرفت مذاکرات و نیز مردد نسبت به حسن نیت مذاکره کنندگان چینی تصمیم گرفته است افزایش تعرفه های تعلیقی را به مرحله اجرا درآورد.

چین در واکنش به این اقدام ضمن ابراز تاسف عمیق از تصمیم دولت آمریکا تاکید کرده است که در اسرع وقت مقابله به مثل خواهد کرد.

وزارت بازرگانی چین با انتشار بیاینیه ای کوتاه بدون اشاره به جزئیات بیشتر تصریح کرد: «ما نسبت به این تصمیم تاسف بار انتخاب دیگری جز به کار برستن اقدامات لازم تلافی جویانه پیش رو نداریم».

انتهای پیام /

کد خبر: 1004823