میزان وام های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

میزان وام های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 98-99 مشخص شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، چند روزی است که ‌نام نویسی پذیرش بر اساس پیشینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده و داوطلبان می‌توانند بدون آزمون در رشته‌های موردعلاقه خود جذب شوند. ‌
نام نویسی از یکشنبه ۱۵ اردیبهشت آغاز شده است و تا چهارشنبه ششم شهریور ۹۸ ادامه خواهد داشت، تمامی متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند در هر رشته‌ای در این دوره ثبت‌نام کنند. گزینش نهایی داوطلبان بر اساس اولویت معدل کل دوره کاردانی (فوق‌دیپلم) و برحسب کد رشته انتخابی داوطلب در فرم ثبت‌نام اینترنتی صورت خواهد گرفت.
یکی از نگرانی‌های داوطلبان حضور در این دانشگاه اما میزان وام‌هایی است که یک دانشجو می‌تواند در طول تحصیل از این دانشگاه دریافت کند، موضوعی که با توجه به شهریه‌های سنگین این نوع دانشگاه‌ها می‌تواند برای یک دانشجو و خانواده‌های آنها مهم باشد.
صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان خود دو نوع وام کوتاه‌مدت (وام‌ها به‌صورت کوتاه‌مدت و ۳ تا ۶ ماهه بدون بهره بوده و تا پایان هر ترم تحصیلی تسویه‌حساب شود) و بلندمدت (این‌گونه تسهیلات به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که برای بازپرداخت نیاز به مهلت بیشتری دارند و از محل اعتبارات شُعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحدها طبق ضوابط و مقررات مربوط در اختیار دانشجو گذاشته می‌شود و در زمان تحصیل دانشجو تسویه می‌شود.) تخصیص می‌دهد؛ که این وام در قالب کمک‌هزینه اجاره، کمک‌هزینه تحصیلی، کمک‌هزینه ازدواج و وام ضروری است.
دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه وام مسکن به مجردان ۵۰۰ هزار تومان و به متأهلان ۷۰۰ هزار تومان می‌پردازد که بازپرداخت آن یک سال است. همچنین وام ضروری در این دانشگاه به مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که دانشجو طی ۲۰ قسط در حین تحصیل آن را تسویه کند.
وام کوتاه ‌مدت دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۵۰ درصد کل شهریه را شامل می‌شود که دانشجو حداکثر طی چهار قسط در طول یک‌ترم پرداخت کند. وام میان‌مدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر طی ۲۰ قسط در حین تحصیل باید تسویه شود همچنین وام بلندمدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر ۳۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی باید تسویه شود. تمامی این پنج نوع وام با کارمزد ۲,۵ درصد از سوی صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌شود.

در جدول زیر جزییات دقیق وام های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری را مشاهده خواهید کرد:

عنوان وام

مبلغ تسهیلات

کارمزد

تعداد اقساط

مسکن

مجرد 5 میلیون تومان

متاهل 7 میلیون تومان

2.5

12 ماهه

ضروری

1 میلیون و 200 هزار تومان

2.5

20 سط شهریه در حین تحصیل

کوتاه مدت

50 درصد کل شهریه

2.5

حداکثر 4 قسط در طول یک ترم

میان مدت

50 درصد کل شهریه

2.5

حداکثر 20 سط در حین تحصیل

بلند مدت

50 درصد کل شهریه

2.5

36 ماهه بعد از فراغت از تحصیل

انتهای پیام/

کد خبر: 1004886