۸۰۰۰ زندانی  غیر عمدبه همت مردم آزاد شدند

قائم مقام ستاد دیه با بیان اینکه این ستاد در سال گذشته باهمت مردم 7 هزار و ۹۳۲ زندانی غیر عمد را آزاد کرد، گفت: این زندانیان از جرایم غیر عمد مانند دیات، نفقه، مهریه و ... بودند.

به گزارش ایسکانیوز، علی مهربان شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان آزادسازی جرایم غیرعمد استان سمنان که در سمنان برگزار شد با بیان اینکه در سال گذشته ستاد دیه مردمی کشور، توانست به کمک مردم نیک اندیش و خیر ایران اسلامی7 هزار و ۹۳۲ نفر زندانی جرایم غیر عمد را آزاد کند،گفت: امسال نیز به برکت ماه مبارک رمضان امیدواریم بتوانیم به آزادی بیش از هزاران زندانی امیدوار باشیم.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه مبارک و ماه مهمانی خداوند متعال است و امیدواریم در این ماه با کمک و حضور خیران شاهد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در کشور باشیم، گفت: ۱۵ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال میزان بدهی زندانیان جرایم غیر عمد سال گذشته بود که توسط مردم پرداخت شد.

قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور با بیان اینکه ۶۶۹ نفر از مجموع تقریباً 8 هزار زندانی آزاد شده به دلیل بدهکار دیه و مابقی محکوم ‌مالی بودند، گفت: ۴۸ درصد این مبالغ توسط ‌خود شکات به رضایت منجر شد که کمک بسیار خوبی برای آزادی زندانیان جرایم مالی بود.

مهربان با بیان اینکه هم اکنون 8 هزار و ۴۰۹ زندانی در کشور وجود دارد که مشمول قوانین و مقررات ستاد دیه کشور قرار می‌گیرند،گفت: از این تعداد ۱۳۱ نفر زندانی جرایم حوادث رانندگی، ۵۶ نفر حوادث کارگاهی، ۵۶ نفر محکومیت‌های شبه عمد هستند.

وی با اشاره به ضرورت ترویج سنت حسنه گلریزان برای زندانیان بدهکار، افزود: 6 هزار و ۲۶۹ نفر بدهکار مالی، دو هزار نفر زندانی مرتبط با مهریه و ۱۳۱ نفر بدهکاران نفقه همچنان در زندان هستند.

قائم مقام ستاد دیه کشور گفت: در طول مدت ماه مبارک رمضان در سراسر کشور ۳۰۰ جشن به همت‌ خیران برگزار خواهیم‌ کرد.

مهربان با بیان اینکه امیدواریم زمینه آزادی تعداد کثیری از 8 هزار و ۴۰۰ زندانی در سال ۹۸ قراهم شود،گفت: شب گذشته نیز در جشن گلریزانی که در تهران برگزارشد، مقام معظم رهبری مبلغ ۴۰۰‌ میلیون تومان، ریاست‌ محترم‌ جمهور ۲۷۰‌ میلیون، ریاست قوه قضائیه ۵۰ میلیون‌تومان و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ۳۰‌ میلیون ‌تومان ‌به‌ جشن‌ گلریزان‌ ستاد مرکز کمک‌ کردند.

مهر

انتهای پیام/

کد خبر: 1005201