صاحبان ایده‌های نو و فناورانه زیر یک سقف گرد هم می‌آیند

هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس2019  به منظور توسعه تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان و دانش محور، تسهیل سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت های فناور، جذب سرمایه گذاران خارجی به شرکت های نوآور داخلی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس2019 امسال از 19 تا 22 خردادماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
پیشرفت های دانش و فناوری در جهان طی سال های اخیر تحولات بزرگی در حوزه های مختلف ایجاد کرده و گسترش دانش نوین در ایران نیز ظرفیت های جدیدی برای توسعه کشور ما فراهم کرده است.
استفاده از این ظرفیت، نیازمند رویدادهایی همچون اینوتکس است که بازیگران اصلی عرصه نوآوری شامل صاحبان ایده، استارتاپ‌ها، شرکت های فناور و سرمایه گذاران علاقه مند به حضور در حوزه های دانش محور را زیر یک سقف گرد آورد تا بدون درنظر گرفتن اهداف بازرگانی معمول در نمایشگاه های تجاری، ضمن ایجاد ارتباط بین آنها از هم افزایی به وجود آمده، امکان شکوفایی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های هر یک از آنها فراهم شود.
در واقع هدف از برگزاری این رویداد - که طی هفت سال گذشته به صورت متوالی برگزار شده و امسال هشتمین سال برگزاری آن است - تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان و دانش محور، تسهیل سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت های فناور، مشارکت شرکت های فعال در اکوسیستم نوآوری و فناوری در پروژه های تحقیق و توسعه، جذب سرمایه گذاران خارجی به شرکت های نوآور داخلی و بررسی راهکارهای رفع چالش های موجود در اکوسیستم نوآوری و فناوری است.

حضور 400 مشارکت کننده در اینوتکس 2019

امسال در اینوتکس 2019 - که شعار اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف را برای خود برگزیده است - بیش از 400 مشارکت کننده شامل؛ شرکت فناور، استارتاپ، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، سرمایه‌گذار خطرپذیر، مشاور، منتور و مخترع همراه با ارائه کنندگان خدمات کسب و کار به تبادل ایده ها و ظرفیت ها و دستاوردهای خود خواهند پرداخت. پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه است و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، برگزارکنندگان نمایشگاه خواهند بود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از حامیان و پشتیبان‌های دائمی این نمایشگاه هستند.
شایان ذکر است اینوتکس 2019 میزبان رویدادها و بخش‌های متنوعی در حوزه های فناوری و نوآوری از جمله 400 جلسه B2B و همچنین 30 پیش رویداد و رویدادهای جانبی خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1006579