هوای تهران خنک می‌شود

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه دما تا روز آینده روند کاهشی دارد، گفت: در برخی از ساعات امروز، وزش باد نسبتاً شدید خواهیم داشت.

به گزارش ایسکانیوز، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ارتباط با کیفیت و وضعیت هوای پایتخت، گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، امروز افزایش میزان ناپایداری جوی را نسبت به روز گذشته در تهران شاهد خواهیم بود.

وی افزود: امروز در برخی از ساعات بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهیم داشت. همچنین وزش باد در برخی از ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار برای فردا، در برخی از ساعات بارندگی و وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی و جنوب غربی را داریم. همچنین طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طبق برخی از ساعات امروز، ناپایداری جوی سبب برقراری شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران می‌شود.

شهبازی با اشاره به اینکه هوای تهران در حال حاضر سالم است، گفت: با توجه به افزایش میزان ناپایداری جوی و کاهش تردد خودروها در روز پایانی هفته، وضعیت هوای پایتخت فردا همچنان در شرایط سالم قرار دارد. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1006792