کدام استان‌ها در تعطیلات بارانی است؟ پیش بینی وضعیت هوای ۳ روز آینده کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار باران و وزش باد شدید موقت در برخی از استان‌ها طی سه روز آینده، از افزایش نسبی دمای هوا در کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، احد وظیفه گفت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز (۱۲ خرداد) برای استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب غرب یزد، شمال فارس، جنوب و غرب اصفهان، غرب کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب شرق لرستان و بخش‌هایی از کرمان رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۱۳ خرداد) در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان بارش پراکنده و وزش باد و در بخش‌هایی از کرمان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه (۱۴ خرداد) برای استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه (۱۵ و ۱۶ خرداد) به‌ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب برای استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه طی سه روز آینده برای برخی مناطق شرق، جنوب شرق کشور و استان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک انتظار می‌رود، گفت: طی هفته جاری شاهد افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور هستیم.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۳ خرداد) صاف تا کمی ابری با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۴ خرداد) نیز صاف تا کمی ابری با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1007280