واکنش‌ها به خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش

خبر استعفای بطحایی در حالی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که هیچکس در وزارت آموزش و پرورش آن را تایید نکرده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، از صبح امروز اخبار استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی می چرخد. استعفایی که گفته می‌شود در آخرین جلسه هیئت دولت تقدیم رئیس جمهور شده است. این در حالی است که در وزارت آموزش و پرورش از روابط عمومی، معاونین تا مشاوران وی این خبر را تأیید نمی‌کنند و حتی برخی نیز اظهار بی اطلاعی می‌کنند. شایعات در فضای مجازی دلیل استعفا را به نتیجه نرسیدن وزیر آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی برای اصلاح حقوق دانشجو معلمان و وضعیت آنها ذکر می‌کند و دیگری به نقل از منبع مطلع دلیل این استعفا را نارضایتی رئیس دولت از عملکرد وی می‌داند و دلایل سیاسی را ذکر می‌کند.

اینها همه در حالی است که آخرین توئیت وزیر آموزش و پرورش مربوط به ۱۶ خرداد است که درباره آخرین وضعیت اصلاح حقوق دانشجو معلمان نوشت: «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه‌ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان اداری و استخدامی موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم به زودی نتیجه مورد نظر به دست آید.»

یک منبع آگاه در آموزش و پرورش از عدم اطلاع رئیس دانشگاه فرهنگیان از گمانه زنی‌ها برای به نتیجه نرسیدن وضعیت دانشجو معلمان خبر داد و این استعفا را تکذیب کرد.

منبع موثق دیگری در وزارت آموزش و پرورش این خبر را رد کرد ولی در عین حال قول پیگیری بیشتر درباره این خبر را بهخبرنگار مهر داد.

امیرعلی نعمت الهی رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی که مطلع ترین فرد وزارتخانه در این زمینه است، نیز پاسخگوی تماس‌های تلفنی خود نیست.

در واقع به نظر می‌رسد وزیر آموزش و پرورش که دو بار تا پای استیضاح رفته است و برای گذر از طرح نشدن استیضاح تلاش خود را برای اقناع مجلس به کار برد، دلایل مشخصی برای استعفا نداشته باشد. با این‌همه باید منتظر روزهای آتی بود تا ابعاد مطرح شدن خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش بیشتر مشخص شود.

مهر

انتهای پیام/

کد خبر: 1007413