در گفت‌وگو با ایسکانیوز مطرح شد؛

افشاری: افراد توانمند و کارآفرین شناسایی می‌شوند/ فعالیت بیش از 132 مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی

جمعه 24 خرداد 1398 - 10:16
کد مطلب: 1008089
بازدید و مصاحبه مدیرکل کارآفرینی  دانشگاه آزاد،  از ایسکانیوز

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد، گفت: به دنبال شناسایی افراد کارآفرین و توانمند در دانشگاه‌ها و سطح جامعه هستیم تا آنها را به سمت سراهای نوآوری هدایت کنیم.

حامد افشاری مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری ایسکانیوز، گفت: در گام دوم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت‌هایی را شروع کرده است. امروز یکی از رسالت‌های دانشگاه حوزه فناوری است و پیشروتر از سایر دانشگاه‌ها معاونت فناوری را ایجاد کرده است و از این طریق اقتصاد دانش‌بنیان را در کشور دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه رسالت خود را در بحث‌های آموزش و پژوهش به خوبی انجام داده است و امروز شاهد این هستیم که واحدهای متعددی در حوزه آموزشی و مراکز تحقیقاتی و مراکز پژوهشی متعددی در سطح دانشگاه ایجاد شده است.

افشاری افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که اقتصاد دانش‌بنیان را در سطح جامعه حاکم کند. اقتصادی که حاصل از فناوری و نوآوری است. همان طور که با ایجاد یکسری واحدهای آموزشی برای دانشجویان و جوانان در سطح دانشگاه اقدام کرده است بنابراین در تلاش است که با ایجاد یکسری مراکز نوآوری تحت عنوان سراهای نوآوری به صورت مستقل عمل کند همچنین در سطح برخی از استان‌ها براساس استعدادشان اکوسیستم فناوری و نوآوری را به صورت شبکه‌ای ایجاد کند تا افراد توانمند بتواند با وارد این اکوسیستم فناوری و نوآوری در سراهای نوآوری شوند.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد، ادامه داد: با توجه به این‌که بحث اشتغال یکی از چالش‌های اساسی در جامعه است ما سعی می‌کنیم به صورت هدفمند براساس نیازهای جامعه کارآفرینی و نوآوری را در بین افراد توانمند گسترش دهیم. همچنین امروز با اولویت پژوهش مسئله‌محور و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دنبال فرهنگ‌سازی در این زمینه هستیم امیدواریم بتوانیم دستاوردهای خوبی را به دست آوریم.

وی افزود: مهم‌ترین دستاورد دانشگاه در دهه‌های گذشته ایجاد و احداث واحدها و جذب بیشتر دانشجو بود، به‌طوری‌که زمانی بسیاری آرزوی تحصیل در دانشگاه را داشتند اکنون با وجود دانشگاه آزاد اسلامی تحصیلات دانشگاهی دیگر آرزو نیست.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد، تاکید کرد: یکسری زیرساخت‌های شبکه نوآوری را در مراکز رشد و نوآوری ایجاد خواهیم کردیم. در حال حاضر بیش از 132 مرکز رشد و شتابدهنده متعدد در سطح دانشگاه داریم. همچنین کارآفرین‌هایی که حاصل فعالیت تحقیقات استاتید و حاصل کارهای فارغ التحصیلان است. ما به دنبال این هستیم این زیرساخت‌ها را به صورت موثرتری برای توسعه اقتصاد نوآوری و فناوری و دانش بنیان در سطح جامعه فراهم کنیم. شاید دانشگاه به صورت جسته و گریخته کارهایی را انجام داده ولی این‌که یک جریانی ساری در کل کشور ایجاد کند در این راستا معاونت فناوری در سال های آینده با برنامه کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت خواهد داشت تا دستاوردهای خوبی را برای جامعه به ارمغان آورد.

افشاری تاکید کرد: اکنون با نهادینه کردن تحقیقات و انجام تحقیقات در راستای چالش‌ها به‌صورت هدفمندتر ارتباط با صنعت را دنبال می‌کنیم.

همچنین به صورت ویژه ما برنامه توانمندسازی در حوزه نوآوری فناوری و کارآفرینی را دنبال می کنیم.خواهیم تا بتوانیم با هدفگیری مناسب یک درصد جامعه تحصیل‌کرده دانشگاهی را به سمت کارآفرینی هدایت کنیم.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: همچنین به دنبال شناسایی افراد کارآفرین و توانمند در دانشگاه‌ها و سطح جامعه هستیم تا آنها را به سمت سراهای نوآوری هدایت کنیم. براساس برنامه جدید قرار است که صندوق پژوهش فناوری را در سطح دانشگاه ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

169 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار