دفتر تحکیم وحدت از عملکرد امام جمعه اهواز تقدیر کرد

 اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای از عملکرد حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز تقدیر و تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای از عملکرد حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز تقدیر و تجلیل کردند.

در بخش ابتدایی این نامه آمده است: احتراماً به استحضار می رساند، از آنجایی که اتحادیه دفتر تحکیم وحدت با هدف افزایش حضور و مشارکت موثر مردم؛ ساختارهای مختلفِ مردم‌ نهاد را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ الگوی پیاده شده در دوره‌ مسئولیت جنابعالی در نماز جمعه شهر اهواز را مطلوب ارزیابی می‌کند.

در نامه دفتر تحکیم وحدت آورده شده‌ است: بدین وسیله از حضرتعالی جهت بازگرداندن نماز جمعه به جایگاه اصیل خود و تبدیل آن به محلی پویا جهت ارتباط بی‌واسطه‌ مردم با مسئولین در قالب طرح "میز خدمت"، مکانی برای بیان و پیگیری مطالبات مردمی، دعوت از مسئولان ارگان‌های مختلف استان برای حضور در میان مردم بابت حل مشکلات مراجعان و پاسخگویی بابت عملکردشان، تشکر و قدرانی می‌کنیم.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: این امر، اسباب برآورده شدن یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب در انتصاب جنابعالی مبنی بر همکاری با مسئولین دولتی و فعالان اجتماعی شده که نشان از درک جایگاه ویژه نماز جمعه به عنوان ساختاری فعال و نقطه اتصال میان مردم حاکمیت دارد.

اعضای دفتر تحکیم وحدت در این نامه تاکید کردند: چنین اقدامی باعث می‌شود نماز جمعه از جایگاه تشریفاتی و منقطع نسبت به زندگی روزمره مردم خارج شده و به محلی برای عبادت و خدمت بدل شود تا همزمان جلوه گاه تعبد فردی و جمعی باشد. امید است که این اقدام مثبت و مردمی ارتقا پیدا کرده و با اجرا شدن در سایر شهرها فراگیر شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1008199