پرورش نخبگان از میان دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی

دومین جلسه کارگروه آموزشی مدیران و مسئولان امور شاهد و ایثارگر و درس دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دومین جلسه کارگروه آموزشی مدیران و مسئولان امور شاهد و ایثارگر و درس دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور حسین نصیرزاده رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی امروز برگزار شد.

نصیرزاده در این جلسه با بیان اینکه چارت مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب هیأت امنا و هیأت رئیسه این دانشگاه رسیده است، گفت: از نگاه ویژه و خاص ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به امور شاهد و ایثارگران تقدیر می کنم. هر دو بزرگوار بر روی ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف تأکید دارند.

وی با تأکید بر اینکه در چارت جدید مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت های متعددی در حوزه های مختلف تعریف شده است، اظهار داشت: هدف اصلی این مرکز نشر و ترویج علوم و معارف دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، اثرگذاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تربیت نیروهای ارزشی است.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: باید از بین جامعه دانشجویان شاهد و ایثارگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای آینده کشور مدیران متخصص و انقلابی تربیت کنیم.

نصیرزاده زمینه سازی برای پرورش افراد نخبه و شکل گیری گروه های نخبه در بین دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولان امور شاهد و ایثارگران در واحدهای دانشگاهی باید با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، برای توانمندسازی و شناسایی افرادی که استعداد کسب توانمندیهای ویژه و قابلیت تبدیل شدن به نخبه را دارند، اقدام کنند.

وی افزود: مسوولان امور شاهد و ایثارگر در واحدهای دانشگاهی باید فضای دانشگاه را متحول کنند و همواره خدمتگزار جامعه هدف یعنی دانشجویان، کارکنان و اساتید باشند.

نصیرزاده با بیان اینکه احداث، بازسازی و زیباسازی یادمان شهدای دفاع مقدس و گمنام باید در دستور کار مسئولان امور شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاهی قرار گیرد، افزود: شأن، کرامت و یاد شهدا باید حفظ شود و دانشجویان باید از نزدیک اهتمام و توجه ویژه مسئولان به یاد و خاطره شهدا را درک کنند.

وی در پایان خطاب به مسئولان شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: از فرصتی که مدیران انقلابی و خادمان نظام جمهوری اسلامی برای خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کرده اند، استفاده و در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس و شهادت، پرورش دانشجویان نخبه با روحیه جهادی و تفکر بسیجی همت کنید.

انتهای پیام/

کد خبر: 1008595