راه‌اندازی پژوهشکده گردو در واحد تویسرکان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب، در صددیم تا پژوهشکده گردو و صنایع تبدیلی دیگر را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد تویسرکان، مجتبی بابایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان در دیدار هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی با فرماندار جدید شهرستان تویسرکان، گزارشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های فیزیکی، نیروی انسانی و هیئت علمی دانشگاه ارائه و زیرساخت‌ها و امکانات آن را تشریح کرد.

وی با توجه به رسالت دانشگاه آزاد اسلامی و تغییر رویکرد از آموزش و پژوهش صرف به سمت حل مسئله‌محوری که فراتر از رسیدن به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است، عنوان کرد: برای تحقق این امر دانشگاهیان باید توانایی حل مشکلات و مسائل مختلف را داشته باشند. بسیاری افراد هستند که مشکلات را شناسایی می‌کنند؛ اما توانایی ارائه راه‌حل‌های علمی و کاربردی را ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان نخستین گام برای تحقق دانشگاه حل‌مسئله را قطب‌بندی دانشگاه‌ها عنوان و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، هر واحد را در یک یا چند زمینه تبدیل به قطب علمی خواهد کرد که برای هر قطب برنامه‌ای علمی تهیه می‌شود.

بابایی در ادامه خاطرنشان کرد: در واحد تویسرکان در نظر داریم با توجه به زیرساخت خوب و مناسبی که در زمینه گردو مهیاست، بتوانیم به‌زودی پژوهشکده گردو و صنایع تبدیلی دیگر را راه‌اندازی کنیم.

وی با توجه به مسائل و مشکلات در اخذ سند املاک و اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان از فرماندار خواست تا با مساعدت و رایزنی با مسئولان اداره ثبت اسناد و املاک در تسریع صدور اسناد دانشگاه همکاری و مساعدت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان با بیان وجود بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در این دانشگاه اظهار کرد: این واحد از بدو تأسیس تاکنون بیش از ۱۴ هزار فارغ‌التحصیل داشته و اکنون دارای هزار و ۱۰۰ دانشجو، ۶۵ هیئت علمی تمام‌وقت و ۳۵ نفر کارمند رسمی به علاوه ۱۱ نیروی خدماتی تأسیساتی به‌صورت شرکتی است.

بابایی گزارشی از مجتمع آموزشی سمای تویسرکان ارائه و تاکید کرد: مجتمع آموزشی سما وابسته به این واحد دانشگاهی از سال گذشته در دوره‌ دوم دبیرستان دخترانه افتتاح شده و سال جاری نیز با گشایش دبستان پسرانه و دخترانه به وسعت خود افزوده و اکنون دارای ۲۵۷ دانش‌آموز در این مقاطع است.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های لازم و اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح دبیرستان دوره اول پسرانه نیز راه‌اندازی شده و از مهرماه سال ۹۸ در پایه هفتم دانش‌آموز می‌پذیرد. دبیرستان دخترانه نیز در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم آماده ثبت نام و پذیرش متقاضیان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان خاطرنشان کرد: در مجموع این مجتمع آموزشی برای سال آینده با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده‌ و وجود امکانات و ظرفیت مناسب آماده ارائه خدمات به ۸۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

فرماندار تویسرکان هم در این دیدار با استقبال از رسالت جدید این مجموعه علمی، درباره طرح حل مسئله در کشور که به عنوان رویکرد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی طی چهار دهه فعالیت علمی پژوهشی خود در سطح کشور خدمات ارزنده و ماندگاری عرضه کرده است.

سیدرسول حسینی برای کمک به حل مسائل و مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان به‌خصوص اخذ اسناد املاک و اراضی این واحد دانشگاهی به‌طور خاص قول مساعد داد و گفت: واحد تویسرکان منشأ خدمات زیادی برای این شهرستان بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به رویکرد و رسالت جدید دانشگاه آزاد، واحد تویسرکان برای حل بخشی از مسائل و مشکلات شهرستان و ارائه خدمتی ماندگار و ارزنده در راستای ایجاد صنایع تبدیلی از جمله در محصولات سیر و گردو که دو محصول مهم کشاورزی تویسرکان و در کشور از ظرفیت بالایی برخوردار هستند و اینکه از لحاظ کیفیت و حجم تولید در کشور قطب اصلی گردو به حساب می‌آییم، گامی مهم و موثر بردارد و پژوهشکده گردو را به سرانجامی موفق برسانیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1008780