معاون فرهنگی وزارت علوم مطرح کرد

ارتباط دانشگاه‌ و فرهنگستان هنر باعث تاسیس رشته‌های جدید می‌شود

شنبه 1 تیر 1398 - 11:33
کد مطلب: 1008906
علیرضا اسماعیلی، رئیس فرهنگستان هنر

رئیس فرهنگستان هنر گفت: ارتباط فرهنگستان هنر و دانشگاه‌های هنر به واسطه وزارت علوم اتفاق مبارکی است که سبب شده رشته‌های جدیدی در این حوزه تاسیس شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، غلامرضا غفاری در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال با اشاره به دستاوردهای مثبت جشنواره اظهار کرد: تلفیق نگاه علمی، هنری و سیاستی را در جشنواره هنرهای دیجیتال شاهد بودیم؛ این حضور و تلاقی سه حوزه در یک نقطه، اتفاق مبارکی است که می‌تواند در آینده نیز تکرار شود.

در ادامه حسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر و دبیر جشنواره هنرهای دیجیتال با تاکید بر اینکه سرعت رشد فناوری به گونه‌ای است که غفلت از آن جایز نیست، گفت: خروجی جشنواره ملی هنرهای دیجیتال در سه بعد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی می‌تواند بر روی جامعه اثرگذار باشد.

به گفته وی، این جشنواره در 2 بخش آزاد و آسیب‌های اجتماعی کار خود را آغاز کرد و خوشبختانه توانست نتایج خوبی را با وجود اینکه نخستین دوره از برگزاری آن بود به دست آورد.

علیرضا اسماعیلی، رئیس فرهنگستان هنر نیز با اشاره به اقدامات و ارتباطات فرهنگستان هنر و دانشگاه‌های هنر اظهار کرد: ارتباط فرهنگستان هنر و دانشگاه‌های هنر به واسطه وزارت علوم اتفاق مبارکی است که سبب شده رشته‌های جدیدی در این حوزه تاسیس شود. همچنین 6 ماه پیش دفتری در فرهنگستان هنر برای ارتباط با دانشگاه‌های هنر تاسیس شد.

وی با بیان اینکه جشنواره هنرهای دیجیتال یکی از مصادیق همکاری فرهنگستان و دانشگاه‌هاست خاطرنشان کرد: 6دهه از بحث هنرهای دیجیتال می‌گذرد و در 2دهه اخیر رشد چشمگیری را در این حوزه شاهد بوده‌ایم. گروه تخصصی چند رسانه ای در سال 1378 در فرهنگستان هنر تاسیس شد. بر این اساس می‌توان گفت که ما یکی از اولین نهادهای دولتی بودیم که وارد این بحث شده ایم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: فرهنگستان هنر چندیدن کتاب در زمینه هنر دیجیتال چاپ کرده و همچنین در حال فراهم ساختن مقدماتی هستیم تا بتوانیم همایشی بین‌المللی، در زمینه هنرهای دیجیتال برگزار کنیم.

در ادامه، بیانیه هیئت داوران جشنواره قرائت شد و پس از آن نیز جوایز و برندگان جشنواره با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اعلام و اهدا شد.
گفتنی است در پایان این مراسم غفاری، سلطانی و برخی از مسئولان دانشگاهی و دولتی از جمله سعید منتظر المهدی، سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری از نمایشگاه جشنواره بازدید کردند و هنرمندان به ارائه توضیحاتی در خصوص آثارشان پرداختند.

انتهاب پیام/

31 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار