جزئیات بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب/ تقسیط اصل بدهی

شنبه 1 تیر 1398 - 17:02
کد مطلب: 1008965
محمد حسن زدا

سرپرست سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب گفت: این افراد می‌توانند با اثبات دلایل لازم نسبت به تقسیط اصل بدهی خود اقدام کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمدحسن زدا در مورد جزئیات قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب گفت: قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب قانونی دائمی است که برای سه گروه از کارفرمایان که به دلایلی مانند تحریم‌های ظالمانه، نوسانات ارزی و حوادث غیر مترقبه کارگاه آنان دچار بحران شود اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با اجرایی شدن این قانون در صورت اثبات ما می‌توانیم جریمه‌های این کارفرمایان را ببخشیم افزود: البته برای ما باید خوش حسابی کارفرمایان ثابت شود که این موضوع نیز با لیست بیمه‌ای آنان مشخص خواهد شد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: به عنوان مثال کارخانه‌ای که لیست بیمه اش را به طور مرتب پرداخت می کرده اما در برهه‌ای از زمان کارفرما به دلیل تحریم‌های ظالمانه دچار بحران می‌شود و نمی‌تواند برای مدتی مواد اولیه خود را تامین کند به همین علت پرداخت حق بیمه کارگران چند ماه به تاخیر روبرو شده است بنابراین این فرد، کارفرمایی خوش حساب بوده که دچار مشکل شد و با این قانون می‌تواند از بخشودگی جرایم برخوردار شود.

زدا از ابلاغ بخشنامه بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب خبر داد و گفت: این قانون به واحدهای اجرایی در سراسر کشور ابلاغ شده و قابلیت اجرا شدن دارد.

به گفته وی، براساس این مصوبه کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون، چنانچه جرایم بیمه‌ای آنها مربوط به قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ باشد، حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب نامه مهلت دارند تا در مورد پرداخت و یاتقسیط اصل بدهی به تامین اجتماعی مراجعه و برای برخورداری از بخشودگی جرایم به توافق برسند.

وی افزود: کارفرمایان باید مدارک و مستندات خود را نیز به همراه داشته باشند.

مهر

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار