معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

رقابت هزار اثر دانش آموزی در جشنواره رسانش

یکشنبه 2 تیر 1398 - 13:59
کد مطلب: 1009052
علی جانباز

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: تا به امروز حدود هزار اثر به دبیرخانه رسانش ارسال شده است که از این تعداد 1545 نفر در این جشنواره به صورت گروهی شرکت کرده اند و آمارها حاکی از آن است که این جشنواره نسبت به سال گذشته با رشد 60 درصدی روبه رو است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز گفت: اولین دوره جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با عنوان «رسانش» و با شعار خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم از ابتدای بهمن ماه ،تا پایان خرداد برگزار شد.

این جشنواره با استقبال گسترده دانش آموزان علاقه مند به حوزه رسانه برپا شد و این موضوع سبب شد تا با متولیان این جشنواره به گفت و گو بنشینم و از وضعیت این جشنواره دانش آموزی بیشتر مطلع شویم:

علی جانباز معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به افزایش 60 درصدی آثار دانش آموزی در جشنواره رسانش گفت: جشنواره دانش آموزی رسانش امسال برای اولین بار با این نام برگزار شده است سالیان پیش این جشنواره با عنوان مداد کمرنگ برپا می شد و امسال با توجه به آثار رسیده به دست دبیرخانه، این جشنواره با رشد 60 درصدی روبه رو است.

وی گفت: از آنجایی که مبانی اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بر پایه کار گروهی است ، این جشنواره را به صورت گروهی (گروه های دانش آموزی) برگزار کردیم و بخش فردی از سرفصل های این جشنواره حذف شد.

معاون فرهنگی اتحادیه گفت: تا به امروز حدود هزار اثر به دبیرخانه رسانش ارسال شده است که از این تعداد 1545 نفر در این جشنواره به صورت گروه های چند نفره شرکت کرده اند.

جانبازگفت: تنوع کار ، توجه و اهمیت به رسانه های نوین ، تنوع در رسانه های تصویری از جمله نکاتی است که در این دوره از جشنواره به کرات در آثار دیده می شود و این بسیار مورد توجه و اهمیت است.

وی با بیان اینکه این جشنواره تنها مختص دانش‌آموزان عضو این انجمن نیست،گفت: «رسانش» یک جشنواره رسانه ملی است که همه دانش‌آموزان را در معنای عام در برمی‌گیرد و این ویژگی است که امسال به این جشنواره دانش آموزی اضافه شده است.


معاون فرهنگی اتحادیه گفت: در جریان برگزاری این جشنواره دوره های آموزشی نیز ویژه دانش آموزان در استان های ایلام، گیلان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و همدان با حضور اساتید به نام ، برگزار شد که این دوره به تولید آثار فاخر در حوزه دانش آموزی بسیار تاثیرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره تنها به ارسال آثار دانش آموزی خلاصه نمی شود گفت: برگزاری این جشنواره ابتدای کار است زیرا کاردوهای حضوری به صورت ملی 15 الی 17 مرداد در تهران برگزار خواهد شد و در این جشنواره، دانش آموزان مستعد شناسایی می شوند و برای باشگاه رسانه های دانش آموزی آماده خواهند شد.

معاون فرهنگی اتحادیه گفت: باشگاه رسانه های دانش آموزی با حضور دانش آموزان برگزیده این جشنواره، راه اندازی خواهد شد که این باشگاه در سال آینده مسئول برگزاری جشنواره رسانش خواهد بود و داوری آثار و شناسایی استعدادها توسط این دانش آموزان صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار