استاندار تهران:

وضعیت نامناسب فضای آموزشی تهران/هزینه ساخت هر کلاس درس 300 میلیون تومان

دوشنبه 3 تیر 1398 - 21:47
کد مطلب: 1009205
کلاس درس

استاندار تهران با بیان اینکه قرار است شهردار هر منطقه تهران 2 قطعه زمین برای مدرسه‌سازی اختصاص دهد، گفت: اگر برای ساخت هر کلاس درس به 300 تا 320 میلیون تومان نیاز باشد، رقم بزرگی است و اهمیت و نقش خیرین مدرسه‌ساز را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این مراسم ضمن گرمیداشت یاد و خاطره مرحوم حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، گفت: فعالیت اثربخش مرحوم حافظی در سراسر کشور توانسته است، اقدامات مهم و زیربنایی در بخش مدرسه‌سازی با کمک سایر خیرین انجام دهد.

وی ادامه داد: سه مطلب است که باید مورد توجه باشد؛ آموزش و پرورش چه جایگاهی در کشور دارد و دوم اینکه کدام کار خیر اولویت بیشتری دارد و چه کنیم با توجه به وضعیت فعلی، یک هم افزایی داشته باشیم و جامعه را از فضا و تجهیزات آموزشی برخوردار کنیم زیرا زیربنای کشور بانشاط و قدرتمند در آموزش و پرورش شکل گیرد.

محسنی بند پی با بیان اینکه آموزش پایه، برقراری امنیت و بهداشت وظیفه مسؤولان است، گفت: هیچ جامعه‌ای بدون توسعه علمی به توسعه پایدار دست نمی‌یابد؛ اگر می‌بینیم در کشوری مردم از شادابی و توانمندی برخوردارند در گروی توجه به آموزش و پرورش است.

وی افزود: در آموزش و پرورش، 2 نظام ابتدایی و متوسطه داریم و توجه به نظام ابتدایی اساسی‌ترین بخش آموزش و پرورش است.

استاندار تهران با بیان اینکه یک ارتباط معناداری بین کسانی که از آموزش و پرورش خوب برخوردارند با کاهش جرم و جنایت وجود دارد، گفت: اگر ما به رشد و تکامل همه جانبه اعتقاد داریم باید توجه خاصی به آموزش و پرورش ابتدایی داشته باشیم.

محسنی بند پی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته مثل ژاپن و کره جنوبی به رشد عقلانی و خودباوری در نظام‌های آموزشی ابتدایی توجه دارند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب فضای آموزشی در تهران، گفت: میانگین استاندارد سرانه آموزشی در دوره ابتدایی در تهران، 24 نفر در هر کلاس درس است و این عدد در شهر تهران بین 32 تا 34 نفر است و با میانگین فاصله دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه 12 هزار کلاس درس در استان تهران نیاز داریم، افزود: اگر حساب کنیم برای ساخت هر کلاس درس به 300 تا 320 میلیون تومان نیاز است می بینید عدد و رقم چقدر زیاد است و اینجا اهمیت و نقش خیرین را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر انجام کار خیر تکیه بر نیازسنجی باشد بسیار تأثیرگذار است، خطاب به خیرین مدرسه‌ساز گفت: شما معماران فرهنگی جامعه هستید؛ از طرف دیگر آموزه های الهی می گوید که با جهل مبارزه کرد و ماندگارترین و اثربخش ترین کار، کار نیک و خیر مدرسه‌سازی است.

محسنی بند پی گفت: جلسات متعددی را تشکیل دادیم و وظایفی به عهده شهرداری است که عوارضی را باید دریافت کند و باید در امر آموزش و پرورش مشارکت فعال داشته باشد و از شهرداران خواستیم 2 قطعه زمین در اختیار مدرسه سازی قرار دهد؛ از منابع دولتی در بودجه سنواتی کمک گرفتیم ولی نیاز به مساعدت و کمک خیرین داریم.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار