سارقان را شناسایی کنید/سرقت به شیوه مسافرکشان خشن پایتخت

چهارشنبه 5 تیر 1398 - 21:19
کد مطلب: 1009439
این سارقان را شناسایی کنید

 پسری که به همراه دو دوست، مادر و پدرش باند سرقت‌های خشن از شهروندان تهرانی به خصوص خانم‌ها را در پوشش مسافرکش تشکیل داده بودند، با تلاش‌های کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، هفتم اردیبهشت سالجاری بود که زنی بعد از مراجعه به ماموران انتظامی در محدوده جنوب تهران اعلام کرد توسط چهار سارق خشن مورد سرقت قرار گرفته است. این خانم در اظهاراتش گفت: در افسریه تهران سوار یک خودروی مسافرکش که خانم میانسالی نیز در صندلی جلوی آن نشسته و دو آقا در صندلی پشتی بودند شدم. در میانه راه وقتی قصد تماس گرفتن با گوشی ام را داشتم خانم میانسال از همان جلو چنگ انداخت و گوشی مرا قاپید و به پسرش که کنار من نشسته بود گفت سرم را زیر صندلی ببرد. خیلی ترسیده بودم و با توجه به اینکه قمه و شوکر کنار من نگهداشته بودند هیچ تکانی نمی‌خوردم. آن‌ها با استفاده از قیچی النگوهایم را بریدند و در ادامه گوشواره و طلا‌های دیگرم را برداشتند و همچنین رمز کارت عابربانک ام را نیز از من خواستند که به آن‌ها گفتم. حالا هم اس. ام. اس‌هایی از سوی بانک به من ارسال شده است که نشان می‌دهد آن‌ها از کارت من خرید‌هایی انجام داده‌اند.


در ادامه تلاش‌های کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ به جریان افتاد و با توجه به اینکه هیچ گونه سرنخی از متهمان در اعمال مجرمانه‌شان نمانده بود، مدتی شناسایی متهمین وقت برد تا اینکه بالاخره کارآگاهان با انجام عملیات فنی و پیچیده پلیسی موفق به شناسایی هر پنج متهم پرونده شدند که در ادامه مشخص شد سه تن از آن‌ها اعضای خانواده‌ای شامل مادر، پدر و پسر و دو پسر جوان اعضای باند نیز از دوستان پسر خانواده بودند که این افراد خشن، سرقت‌های زورگیری را انجام می‌دادند.
بنابر گزارش پرونده، بالاخره یک ماه پیش 5 متهم طی عملیات هماهنگ پلیسی هنگامی که در خانه بودند با هماهنگی‌های قضائی بازداشت و روانه بازداشتگاه آگاهی تهران بزرگ شدند و در آخر با توجه به مدارک و ادله موجود در پرونده لب به اعتراف گشودند.


در ادامه از متهم ۳۰ ساله پرونده و سردسته باند بازجویی شد که در اظهارات خودگفت: من و دو تن از دوستانم که بازداشت شده‌اند با یکدیگر تصمیم به تشکیل این باند گرفتیم، من خودم اعتیاد داشتم و برای تامین هزینه مواد مخدر مصرفی‌ام دست به چنین کاری زدم. از بهمن ۹۷ با همدیگر سرقت می‌رفتیم. در حالی که، چون هر سه مرد بودیم هیچ مسافر زنی سوار ماشین مان نمی‌شد و به این شکل پول زیادی دستمان نمی‌آمد. به خاطر همین در ادامه تصمیم گرفتیم یک زن به گروه اضافه کنیم و از آنجا که مادر من نیز در تامین هزینه مواد مخدر مصرفی‌اش مانده بود به همراه پدرم که او نیز مانند مادرم اعتیاد داشت به گروه اضافه شدند. بیشتر مواقع چهار نفری سرقت می‌رفتیم و مادرم که از اوایل امسال به گروه ما اضافه شده بود در صندلی جلو به عنوان مسافر زن می‌نشست تا زن‌ها نیز به ما اطمینان کنند. بیشتر خودرو‌های به کار رفته در سرقت‌هایمان نیز سرقتی بود و ابدا فکر نمی‌کردیم که به زودی بازداشت خواهیم شد.


در ادامه متهمان دیگر نیز تمامی اظهارات متهم اول پرونده را تایید کردند و عنوان داشتند از اوایل امسال تنها از خانم‌های جوان که حتما طلا و جواهر با خود داشتند سرقت و در همه سرقت‌ها نیز از اسلحه‌هایی مانند چاقو، شوکر و قیچی استفاده می‌کردند.
سرهنگ کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ گفت: تا به الان برای متهمان بیش از ۲۰ شاکی شناسایی شده است و با توجه به اینکه احتمال می‌رود سرقت‌های این افراد بیشتر از این تعداد باشد، با هماهنگی‌های قضائی دستور انتشار تصویر متهمان نیز صادر شده است و تصاویر چهار تن از متهمان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد تا شکات در صورت شناسایی این افراد به پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ در شهر ری، میدان ساعی، خیابان آستانه مراجعه و شکایت خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار