جزئیات شهریه مدارس شاهد

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام پایه هفتم مدارس شاهد از اول تیر آغاز شده و تا 14 تیر ادامه دارد و ثبت‌نام پایه دهم مدارس شاهد نیز از 5 تیر آغاز شده و تا 21 تیر ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمدرضا رزاقی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش ثبت‌نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد به اتمام رسیده است و در حال حاضر مدارس در حال بررسی این پیش‌ ثبت‌نام‌ها و اعلام به خانواده‌ها برای ثبت نام قطعی برای مدارس هستند.

وی ادامه داد:‌ امسال 67 هزار و 141نفر در پایه اول ابتدایی مدرسه شاهد ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم در سال گذشته 61 هزار و 878 نفر بود و از این تعداد تقریباً یک سوم دانش‌آموزان ثبت‌نام قطعی می‌شوند.

رزاقی تصریح کرد: پیش‌ثبت‌نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد به پایان رسیده است اما دانش‌آموزانی که فرزند شهید، جانباز بالای 50 درصد جانبازی و آزاده باشند تا ۲۰ شهریور ماه می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌‌نام کنند و هیچ منعی وجود ندارد.

میزان کمک سرانه در دوره ابتدایی حداقل 450 هزار تومان و حداکثر 770 هزار تومان استمدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در پیش ثبت‌نام هیچ پولی از خانواده‌ها اخذ نمی‌شود، گفت: در مدارس شاهد از دانش‌آموزان طرح شاهد یعنی فرزند شهدا هیچ وجهی دریافت نمی‌شود و از فرزند جانبازان بالای 50 درصد جانبازی و فرزندان آزاده، ۲۵ درصد شهریه مصوب شده دریافت می‌شود. همچنین از سایر دانش‌آموزان کمک سرانه مشارکت دانش‌آموزی دریافت می‌شود.

وی اضافه کرد: میزان کمک سرانه در دوره ابتدایی حداقل 450 هزار تومان و حداکثر 770 هزار تومان،‌در دوره متوسطه اول حداقل 530 هزار تومان وحداکثر 870 هزار تومان و در دوره متوسطه دوم حداقل 640 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و 150 هزار تومان است که این کمک سرانه متناسب با شرایط اقلیمی، فرهنگی و جغرافیایی هر منطقه تعیین می‌شود.

ثبت‌نام پایه هفتم مدارس شاهد از اول تیر آغاز شده و تا 14 تیر ادامه دارد

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1009910