بومی سازی یکی از قطعات صنعت حفاری توسط تیم مهندسی دانشگاه آزاد اهواز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز گفت: رویکرد فعلی دانشگاه آزاد اسلامی، تبدیل شدن به دانشگاه حل مسأله است و در این خصوص اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در حال انجام است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد اهواز، حجت الاسلام براتی رئیس واحد اهواز، افزایش تلاش متخصصان و مسئولان جهت بهره برداری از همه توانمندیها و امکانات موجود در کشور را لازم و ضروری عنوان کرد و افزود: با هدف جهاد اقتصادی و خودکفایی کشور در تمامی صنایع و طی انعقاد قرارداد با شرکت ملی حفاری ایران، ساخت قطعه هوک تراولینگ بلک (Stop Ring) که از کشور چین وارد می شد، توسط تیم جوان چهار نفره واحد اهواز انجام شد.

وی روز گذشته با حضور در مجتمع کارگاهی این دانشگاه، ضمن رونمایی از این محصول دانش بنیان، مدیریت دانش و ایجاد ارزش از آن با هدف گسترش علم آموزی و مهارت افزایی و توسعه تخصص و اشتغال در جوانان را از مهمترین برنامه های این واحد دانشگاهی اعلام کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز اخذ صلاحیت لازم با صدور کد ساخت برای دانشگاه آزاد اسلامی در صنعت حفاری را ارزشمند قلمداد نموده و از تلاشهای برای تدوین دانش فنی، بومی سازی و تولید قطعه هوک تراولینگ بلک (Stop Ring) به روش فورج گرم به سفارش شرکت ملی حفاری ایران تشکر و قدردانی کرد.

علیرضا نویدی مدیر اجرایی این پروژه در آغاز این بازدید، ضمن اشاره به محدودیت های موجود در کشور برای ساخت قطعات صنعتی سنگین به روش فورج گرم برای اولین بار در استان خوزستان، به اقدامات جنبی انجام شده ساخت این قطعه خصوصاً طراحی و ساخت کوره، جرثقیل کارگاهی، لوازم مورد نیاز برای عملیات فورج توسط مهندسان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز اشاره کرد و گفت: آمادگی خود را برای انعقاد تفاهم نامه، ساخت و توسعه قطعات صنعتی به روش فورج گرم در این واحد دانشگاهی، اعلام می کنیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 1010158