رئیس کل دادگستری استان گلستان:

سند دار شدن ۲۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی حاشیه‌ شهر گرگان

دوشنبه 17 تیر 1398 - 03:10
کد مطلب: 1020356
همایش ملی مدیریت جنگل های شمال ایران (هیرکانی) با محوریت ارزیابی سیاست های جاری در مدیریت جنگل ها،بیست چهارم آذرماه امسال در محل دانشکده منابع طبیعی دانشگاه علوم کشاورزی ساری برگزار می شود.

رئیس کل دادگستری گلستان از بازگشت ۲۰ هکتار دیگر از اراضی جنگلی استان به منابع طبیعی خبر داد و گفت: این اسناد مربوط به زمین‌های حاشیه شهرک تالار گرگان است و ارزش آن‌ها میلیارد‌ها تومان برآورد می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از بازگشت ۲۰ هکتار دیگر از اراضی جنگلی استان به منابع طبیعی خبر داد و بیان کرد: در ادامه تلاش‌های دادگستری گلستان برای پیشگیری از زمین خواری؛ ۲۰ هکتار دیگر از اراضی منابع طبیعی حاشیه‌ شهر گرگان، سند دار شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این اسناد مربوط به زمین‌های حاشیه شهرک تالار گرگان است و ارزش آن‌ها میلیارد‌ها تومان برآورد می‌شود.

هیچ بهانه‌ای از دستگاه‌های اجرایی در زمینه واگذاری و صدور سند زمین‌های ملی و منابع طبیعی به نام افراد، پذیرفته نیستوی افزود: با صدور این سند به نام منابع طبیعی، همه اسنادی که به نام افراد در محدوده این اراضی صادر شده بود، تعیین تکلیف خواهد شد.

هاشمیان ادامه داد: پس از صدور سند اراضی منابع طبیعی در شهرک تالار، کار بررسی نقشه‌های هوایی سایر اراضی منابع طبیعی و جانمایی این نقشه‌ها بر روی زمین، آغاز شده است تا پس از تهیه نقشه‌ی utm، اسناد این اراضی نیز به نام منابع طبیعی صادر شود.

به گفته وی، سال گذشته نیز با تلاش دادگستری برای ۵۰ هکتار از زمین‌های منابع طبیعی از سمت فرهنگشهر تا شهرک سروش، به نام منابع طبیعی سند صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود گفت: جانمایی نشدن و منطبق نبودن نقشه اراضی ملی بر روی نقشه‌های ثبت اسناد و املاک استان از علل دست اندازی به منابع طبیعی در استان و به ویژه در گرگان بود که برای جلوگیری از ادامه تجاوز به این اراضی، پارسال کمیته ویژه‌ای با حضور مسئولان منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک استان برای تهیه نقشه‌ی کاداستر تشکیل شد.

با تهیه نقشه‌ی utm، یک بار برای همیشه پرونده‌ی زمین خواری و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در گرگان و بعد از آن در کل استان بسته می‌شودهاشمیان در پایان تصریح کرد: با تهیه نقشه‌ی utm، یک بار برای همیشه پرونده‌ی زمین خواری و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در گرگان و بعد از آن در کل استان بسته می‌شود و از این پس هیچ بهانه‌ای از دستگاه‌های اجرایی برای سهل انگاری در زمینه واگذاری و یا صدور سند زمین‌های ملی و منابع طبیعی به نام افراد، پذیرفته نیست و دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم با متخلفان برخورد می‌کند.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار