برگزاری کنگره شعر آیینی با تأکید بر کیفی‌سازی اشعار و علمی کردن مداحی

توجه به کیفی‌سازی شعر آیینی با تأکید بر علمی کردن مداحی از منظر و تدابیر مقام معظم رهبری در دستور کار دو مجموعه بسیج مداحان و مؤسسه قدیم‌الاحسان قرار گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نشست هیأت مدیره مؤسسه قدیم‌الاحسان با حضور حاج منصور ارضی و یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان کشور برگزار شد.

در این جلسه توجه به مقوله شعر آیینی و کیفی سازی اشعار در کنگره شعر آیینی توسط بسیج مداحان از منظر و تدابیر مقام معظم رهبری و استفاده از ظرفیت مؤسسه در استان‌ها به ویژه تعاملات آموزشی، تدوین کتب علمی و ... مورد تأکید قرار گرفت.

اعضای جلسه بر لزوم ایجاد وحدت رویه و پرهیز از موازی‌کاری در نهادهای مرتبط با جامعه مداحان، صدور بیانیه‌های مشترک در موضوعات مختلف توسط جامعه ستایشگری و حضور نخبگان در شورای هیأت اندیشه‌ورز مداحان تاکید شد. همچنین موضوع «علمی کردن مداحی» که مدنظر و جزء تدابیر مقام معظم رهبری است در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان، سازمان بسیج مداحان حمایت خود را از چاپ کتاب‌های معرفتی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، مجموعه پنج جلدی نوگلان حسینی و زینبی و .... در عرصه مداحی اعلام کرد.

گفتنی است، کنگره شعر آیینی قرار است زمستان امسال در کشور برگزار شود و به زودی دبیرخانه این کنگره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1020639