عبداللهی در جشن دانش آموختگی دانشجویان واحد بوشهر:

علم آموزی، ضرورتی عقلانی و مطلق برای انسان است

شنبه 22 تیر 1398 - 10:20
کد مطلب: 1020813
دکتر اسماعیل عبدالهی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: علم و علم آموزی صرف نظر از ایدئولوژی‌های حاکم بر جوامع، ضرورتی عقلانی و مطلق برای انسان است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در جشن دانش آموختگی سال 1398 دانشجویان واحد بوشهر ضمن خوشامدگویی به دانشجویان و والدین آنان و نیز خداقوت و خسته نباشید به برگزارکنندگان و دست اندرکاران این جشن دانشجویی – فرهنگی گفت: مقدم والدین عزیز را به خانه علم و دانش گرامی می داریم و خدا را شاکریم که به بهانه این جلسه توفیق حاصل شد تا در آخرین لحظه های دوران پرخاطره و سرنوشت ساز دانشجویی گروهی دیگر از فرزندان برومند ایران اسلامی، دانشجویان و خانواده های آنان را که با عشق ورزی تمام شرایط تحصیل فرزنداندان خود را مهیا ساختند، همراهی کنیم.

عبدالهی با اشاره به اینکه در واقع برگزاری این جشن فرهنگی به نوعی شکرگزاری توفیق انجام وظایف دانشگاه در قبال دانشجویان، خانواده های آن ها و جامعه است، عنوان کرد: در این مسیر، والدین بالاترین نقش را بر عهده داشتند که با هدایت و حمایت خود، نه تنها این موفقیت را برای فرزندانشان رقم زده بلکه سرمایه مثال زدنی را نصیب کشور کردند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار مسئولیت های علمی و پژوهشی، به مأموریت های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه دارد، تصریح کرد: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، به موضوع و مقوله فرهنگ و فرهنگ سازی اهتمام ویژه ای مبذول شده است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ادامه با بیان اینکه علم و علم آموزی صرف نظر از ایدئولوژی های حاکم بر جوامع، یک ضرورت عقلانی و مطلق برای انسان است، تشریح کرد: ارزش ذاتی علم، نیاز انسان به علم و نجات بخش بودن علوم در زندگی بر هیچ کس پوشیده نیست و در این خصوص نیز هیچ تردیدی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: علم یک ارزش ذاتی است که موجب کرامت، شرافت و نجات انسان در دنیا و آخرت است.

عبدالهی با بیان اینکه بر علم آموزی در فرهنگ ایرانیان و دین مبین اسلام به عنوان یک امر مطلق تأکید بسیار شده است، خاطرنشان کرد: مطلق بودن علم یعنی اینکه در فراگیری دانش هیچ تفاوت و برتری جنسیتی بین زن و مرد وجود نداشته، در قید زمان، مکان، مرز و مرزبندی های خاص قرار نمی گیرد و موجب تکامل بشریت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تأکید بر علم آموزی در زمان صدر اسلام با آن شرایط و تبعیض های جنسیتی و نیز گسترش کمی و کیفی مراکز علمی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از افتخارات اسلام و ایران است، اذعان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان نخستین سال های پیروزی خود با دغدغه مندی در حوزه علم و دانش، برنامه های صحیح، مدون و اثرگذاری را ترسیم کرد که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب، نگین درخشان این آینده نگری ها است.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که وابسته به هیچ گروه، جناح و فردی نبوده و بر بال فرشتگان و فرهیختگان این مرز و بوم اداره می شود، یادآور شد: به حمداله در قبال این همکاری و همراهی مردم، کارهای بی نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی و توسط این دانشگاه انجام شده که می توان از آن ها به عنوان برگ زرین انقلاب مردمی ایران یاد کرد.

عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه کشور است که در تمامی سطوح آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی در حال فعالیت است، افزود: بیشترین تعداد دانشجویان یعنی چیزی قریب به یک سوم دانشجویان کل کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت مستقیم و غیر مستقیم هزاران استاد وکارمند، بزرگترین مرکز کارآفرینی است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری از اینکه ارتباط دانشجویان و والدین پس از دوران دانشجویی و برگزاری این جشن با دانشگاه قطع نشود، گفت: ادامه این ارتباط مستقیم و دوسویه در انجام مسئولیت ها و نقش های اجتماعی شما دانش آموختگان و دانشگاه مفید و اثرگذار خواهد بود.

بنابراین گزارش، قرائت سوگندنامه، اهدا لوح یادمان، مسابقه، نمایش و بریدن کیک از برنامه های ویژه این برنامه فرهنگی بود.

انتهای پیام /

331 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار