پویش «از وطن برای هم‌وطن» و ثبت حماسه دانش آموزان مناطق سیل زده

پویش «از وطن برای هم‌وطن» با امضای 4 هزار دانش آموز و مسئولان استان خوزستان جهت اختصاص درسی با عنوان فداکاری در کتب درسی، برای رساندن صدای فداکاری نوجوانان و جوانان کلید خورد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، فاجعه ناگوار سیل، در اوایل سال 98 در استان های خورستان و لرستان و گلستان از یاد و خاطر ایرانی ها نمی رود چرا که این اتفاق، علاوه بر صدماتی و خسارتی که برجاگذاشت، سیل مهربانی دانش آموزان و مردم به سمت این استانها سرازیر شد.

خدمات و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده شکوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده کرد.

در همین راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با انتشار بیانیه ای اقدام به برگزاری پویش دانش آموزی جمع‌آوری امضاء، جهت اختصاص درسی با عنوان فداکاری در کتب درسی، برای رساندن صدای فداکاری نوجوانان و جوانان، برپاکرده است.

متن بیانیه اعضای دانش آموزان انجمن های اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


قال رسول الله«ص»:والله یحب إغاثة اللهفان «خداوند کمک به اندوهگین و یاری خواه را دوست دارد»

چند ماهی از سیل ویرانگری که ایران عزیز ما به خصوص استان های خوزستان ، لرستان و گلستان را فرا گرفته بود،

می گذرد و هنوز در برخی مناطق سیل زده آثاری از آن باقیست .سیلی که جان ده ها تن از هموطنان عزیزمان را گرفت ، منازل مسکونی زیادی را در خود فرو برد ، مزارع و زمین های کشاورزی روستاییان عزیز ما را نابود کرد و در این شرایط سخت اقتصادی، خسارات زیادی را به ملت و کشور تحمیل کرد.

این حادثه آزمونی بزرگ برای مردم ایران بود که از آن عزتمندانه خارج شدند و سیل کمک های مردمی را راهی مناطق آسیب زده نمودند . در این بین دانش آموزان و جوانان دلسوز و فداکار نقش کم نظیر یا بی نظیری را اجرا کردند و به صورت خودجوش و آتش به اختیار،فردی یا گروهی در این مناطق حاضر شده و سیل زدگان را یاری رساندند.

چه شکوهی در خوزستان قهرمان دیدیم، چه مردان باصلابتی که در تمام این سرزمین پر از فداکاری به ویژه سوسنگرد،حمیدیه و شادگان غیور دیدیم و چه ایستادگی هایی در روستاهای حاشیه شهرهای اهواز ، باوی و آبادان مشاهده کردیم که مردم و دانش آموزان ، جوانان و عشایر غیور با چنگ و دندان ، سیل بند محبت تشکیل دادند تا همانند دوران دفاع مقدس از شهر و منازل خود دفاع کنند.
آفرین بر این همه غیرت، مقاومت ،خدمت و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده، که شکوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده کرد. این دانش آموزان که درس ایثار شهید فهمیده را بر روی دفتر های خود تمرین کرده بودند این بار درس فداکاری و رشادت را در میدان عمل و در کمک به مردم سیل زده به همگان نشان دادند و این درس بزرگی برای نسل های آینده است.

پیشنهاد ما اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان به وزارت آموزش و پرورش این است که : به پاس قدردانی از این همه مقاومت و فداکاری دانش آموزان و جوانان در سیل اخیر ، درسی با عنوان فداکاری در کتب درسی اختصاص یابد تاموجب زنده ماندن رشادت ها و فداکاری های هم سن و سالان شهید حسین فهمیده ، شهید بهنام محمدی و شهدای مدافع حرم در ذهن ها شود.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


گفتنی است، این پویش سراسری از استان خوزستان کلید خورد و طومار امضاها به استان های سیل زده منتقل شده است و تاکنون 4 هزار نفر عضو این پویش سراسری شده اند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1021131