۲۶۲ همدانی در بازه زمانی 3 ساله بر اثر تصادف راهی بیمارستان شدند

چهارشنبه 26 تیر 1398 - 10:06
کد مطلب: 1021326
حوادث رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان همدان از پذیرش ۲۶۲ نفر در بیمارستان‌های استان به علت تصادفات در عرض 3 سال خبر داد و گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی طی این مدت ۱۷ نفر عابر پیاده راهی بیمارستان شده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز،سرهنگ علی فکری در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، با تاکید بر اینکه عابران پیاده بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند،گفت: امسال برای ۲۳۸ هزار و ۲۸۱ نفر اعمال قانون و برگ جریمه صادر شده است.

وی با بیان اینکه بلوارها بیشترین سهم را در تصادفات داشتند، تصریح کرد: طی این مدت ۳ هزار و ۶۱۵ دستگاه موتورسیکلت توقیف، ۳ هزار و ۸۳ دستگاه خودرو متوقف، ۱۱ هزار و ۹۳۰ تلفن همراه اعمال قانون، دریافت ۱۲۱ جلد گواهینامه توقیف، ۶۵۳ دستگاه خودر توقیف و ۶۴ خودرو که دو تخلف همزمان انجام داده‌اند توقیف شده است.

رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در انجام تست‌های مصرف مواد رانندگان متخلف مارا یاری کنند، افزود: علاوه بر اینکه نیازمند تابلویی برای اطلاع رسانی برای یکطرفه کردن محورها هستیم بلکه با توجه به اینکه محور گنجامه پیچ‌های متعددی دارد و ما فقط چند پیچ را پوشش می‌دهیم که نیاز است یک خودرو به عنوان خودرو نامحسوس در محور گنجنامه در اختیارمان قرار داده شود.

وی با بیان اینکه جلسه راهبردی تصادفات با استاندار، فرمانداران و شهرداران صورت گیرد، ادامه داد: دوربین‌های ثبت سرعت به زودی نصب و عملیاتی می‌شود و تدوین برنامه جامع ۵ ساله کاهش تلفات مورد توجه قرار می‌گیرد.

همدان دارای رتبه برتر کشوری در کاهش تصادفات فوتی

وی دربخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه سال گذشته استان همدان رتبه برتر کشور را در بحث کاهش تصادفات فوتی کسب کرد، گفت: تغییرات در سال ۹۷ بسیار خوب بود و کاهش چشمگیری در تصادفات داشتیم.

فکری به بیان آماری از تصادفات در سال‌های ۹۵و۹۶و۹۷ پرداخت و اضافه کرد: در سال ۹۵ حدود ۴۶ نفر، در سال ۹۶، ۴۹ و در سال ۹۷، ۳۵ نفر کشته بر اثر تصادفات درشهرستان همدان ثبت شده است.

وی با اشاره به آمار تلفات در شهرستان‌های همدان طی این ۳ سال، گفت: در شهرستان ملایر در سال ۹۵ در مجموع ۱۲ نفر، سال ۸،۹۶ نفر و در سال ۸،۹۷ نفر، در شهرستان نهاوند سال ۹۵، ۸ نفر در سال ۹۶، ۶ نفر و در سال ۹۷، ۳ نفر، در شهرستان تویسرکان سال ۹۵، ۲ نفر، سال ۹۶، ۲ نفر و در سال ۹۷ یک نفر، در شهرستان کبودراهنگ سال ۹۵، ۳ نفر، سال ۹۶، صفر نفر و در سال ۲،۹۷ نفر، در شهرستان اسدآباد سال ۹۵، ۵ نفر، سال ۹۶، ۴ نفر و در سال، ۵،۹۷ نفر، در شهرستان بهار سال ۹۵، ۳ نفر، سال ۹۶، ۵ نفر و در سال ۹۷، ۶ نفر، در شهرستان رزن سال ۱،۹۵ نفر، سال ۱،۹۶و درسال ۱،۹۷ نفر، درشهرستان فامنین سال ۲،۹۵ نفر، سال ۱،۹۶ نفرو سال ۹۷ صفر نفر براثر تصادفات کشته شده‌اند.

وی یادآور شد: در مجموع فوتی‌ها در کل استان سال ۸۲،۹۵ نفر، سال ۷۶،۹۶ نفر و در سال ۶۱،۹۷ نفر بر اثر تصادفات فوت کرده‌اند.

فکری با اشاره به اینکه آمار مجروحان تعداد کل استان در این ۳ سال ،۱۰ هزارو ۴۳ نفر بوده است، ادامه داد: عابرین پیاده بیشترین تصادفات را داشتند به طوریکه در سال ۹۵، ۸۹۷ نفر، سال ۸۵۴،۹۶ و در سال ۸۹۱،۹۷ نفرعابرپیاده تصادف کرده‌اند، تویسرکان بیشترین مجروحین را دربحث عابرین پیاده داشته است.


انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار