خسروپناه در دیدار اساتید دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی:

اساتید علوم انسانی به منظور آمایش هیأت اندیشه‌ورز نظرات خود را اعلام کنند

چهارشنبه 26 تیر 1398 - 10:13
کد مطلب: 1021328
ش

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بروز رسانی علوم انسانی بدین معنی است که دانشی که در علوم انسانی تدریس می شود، باید بر اساس آخرین نظریات جهان باشد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد تبریز، جلسه هم اندیشی اساتید رشته های علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با حضور عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر در واحد تبریز برگزار شد.

خسروپناه در این جلسه گفت: علوم انسانی در صدد تغییر انسان محقق به انسان مطلوب است. در تغییر، کار حقوقی، راهبردی و استراتژیکی و تغییر ساختاری انجام می شود.

وی با اشاره به اهداف تشکیل معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: چشم انداز این معاونت تعالی علوم انسانی و هنر است. تعالی علوم انسانی در سه عرصه به روز رسانی، بومی سازی و حکمی سازی علوم است.

وی تصریح کرد: بروز رسانی علوم انسانی بدین معنی است که دانشی که در علوم انسانی تدریس می شود، باید بر اساس آخرین نظریات جهان باشد. خروجی دروس دانشگاهی باید پیوندی با جامعه داشته باشد و این همان مفهوم بومی سازی است.

خسروپناه علوم انسانی را بخش انضمامی و نظریات علوم انسانی را انتزاعی دانست و گفت: باید به مبانی علوم انسانی توجه و در آن از مبانی حکمت اسلامی استفاده شود تا بتوانیم نظریات فرهنگی صادر کنیم. هنر مبتنی بر نظریه زیباشناختی است. نظریه زیباشناختی مبتنی بر نظریه انسان است. این حکمی سازی علوم است.

وی تأکید کرد: علوم انسانی با سه مؤلفه بروزرسانی، بومی‌سازی و حکمی سازی علوم به علوم انسانی اسلامی تبدیل خواهد شد.

خسروپناه ادامه داد: معاونت علوم انسانی و هنر متشکل از اداره کل آموزش، اداره کل پژوهش و مرکز مطالعات و برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر است. مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و تعالی قوه عاقله این معاونت و اداره کل آموزش و پژوهش قوه عامله این معاونت است.

وی همچنین از راه‌اندازی هیأت اندیشه ورز علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به صورت استانی خبر داد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: اساتید علوم انسانی می توانند نظرات و پیشنهادهای خود را در زمینه اصلاح آیین نامه هایی که مانع پیشرفت دانشگاه می شوند و همچنین مجلات، ارتقاء و شورای تخصصی و ... به استان خود ارائه و بر اساس آمایش هیأت اندیشه ورز استان این نظریات را به ما اعلام کنند.

انتهای پیام/

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار