کشف ۲۳ تن مواد مخدر در مرز‌های شرقی کشور

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرز‌های شرق کشور در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان گلستان با بیان اینکه کشور افغانستان سالیانه ۹ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند، گفت: تولیدات مواد مخدر این کشور و ورود آن از شرق به سمت کشور‌های غربی باعث درگیری ما با قاچاقچیان در مرز‌ها شده است.

وی افزود: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرز‌های شرقی کشور در دستور کار قرار گرفته و مرزبانان با تلاش شبانه روزی طی سه ماه سال جاری ۲۳ تن انواع مواد مخدر را کشف کرده اند.

فرمانده مرزبانی ناجا مبارزه با قاچاق در سال رونق تولید را از اولویت‌های مهم مرزبانی دانست و عنوان کرد: بستر‌های لازم برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به شعار سال فراهم شده و بیشتر موضوعات ما کالا‌های اساسی است که در برخی از موارد، کشفیات مرزبانان تا ۶ برابر افزایش داشته است.

وی با تاکید براینکه قاچاق مخل امنیت اقتصادی است،گفت: مرزبانان در مرز‌های شمال غرب با افرادی که به مرز‌ها تجاوز می‌کنند و یا قصد خروج غیر قانونی دارند با جدیت مقابله می‌کنند که گاهاً در برابر این مقابله برخی افراد آگاهانه یا مغرضانه شایعه می‌کنند مرزبانان با کولبران مبارزه می‌کنند.

سردار رضایی افزود: کولبری تعریف خاصی دارد و این افراد از مسیر مجاز و در زمان مشخص تردد می‌کنند در صورتی که افرادی بنام کولبر قصد ورود سلاح، مهمات و مشروبات الکلی به داخل کشور را دارند، مرزبانان نیز موظف هستند با این افراد مقابله و قانون را اجرا کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص اقدامات دریایی برای مبارزه با قاچاق کالا گفت: آموزش‌های ارائه شده به مرزنشینان و ساحل نشینان برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به داخل کشور و آشنایی آنان به قوانین و مقررات مرزی باعث شده تا شاهد کاهش قاچاق کالا در مرز‌ها باشیم.

سردار رضایی درباره اقدامات انجام شده در انسداد مرز‌ها اظهار داشت: در جنوب شرق کشور با توجه به تهدید‌های بسیار، فعالیت‌های خوبی انجام شده که بخشی از این انسداد‌ها با همکاری سپاه پاسداران صورت گرفته در مرز‌های ایران و ترکیه و با همکاری دو کشور نیز اقدامات بسیار خوبی در حوزه انسداد مرز انجام شده است.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1021490