نامه نمایندگان مجلس به لاریجانی و روحانی درباره افزایش حقوق کارمندان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نامه نمایندگان مجلس به رؤسای مجلس و جمهور درباره افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان دولت خبر داد و گفت: در این نامه خواستار اجرای دقیق مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۸ شده‌ایم.

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان دولت در سالجاری، گفت: با توجه به اینکه بیش از 4 ماه از سال 98 گذشته، دولت هنوز این مصوبه را اجرا نکرده است.

وی افزود: دولت روش درستی برای افزایش حقوق کارمندان در سال جاری اجرا نکرده است، در جلساتی که با مسئولان سازمان برنامه و بودجه داشتیم، نتوانستند نمایندگان مجلس را درباره میزان افزایش حقوق‌ها قانع کنند، آنها معتقد بودند که به مصوبه مجلس عمل شده است، در صورتی که ما در مجلس معتقدیم که تخلف در این زمینه صورت گرفته و مصوبه دولت باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان را به روش خودش اجرا کرده است، گفت: در نامه‌هایی به رؤسای جمهور و مجلس ارسال کرده‌ایم، خوهان اصلاح روش افزایش حقوق کارمندان دولت شده‌ایم.

لاهوتی اضافه کرد: چندی پیش نیز آقای لاریجانی رئیس مجلس طبق مصوبه هیئت تطبیق مصوبات دولت، روش فعلی دولت برای افزایش حقوق کارمندان را ملغی کردند که در نشست‌هایی که با آقای لاریجانی نیز داشته‌ایم، قرار شده مصوبه مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان اجرا شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در خواست ما از دولت این است که روش افزایش حقوق کارمندان را اصلاح کند، روزانه نامه‌‌ها و شکایات متعددی از سوی کارمندان دولت در بخش‌های مختلف به مجلس مبنی بر افزایش نیافتن حقوق‌شان ارسال شده است.

تسنیم

کد خبر: 1022286