اداره شهر با 21 عضو شورای شهر امکان‌پذیر نیست/ نقش شورایاری‌ها در محلات پایتخت

جمعه 4 مرداد 1398 - 12:24
کد مطلب: 1022469
تهران از نمای بالا ...

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نمی‌توان پایتخت را تنها با 21 عضو شورا اداره کرد، گفت: شورایاری‌ها فعالیت‌شان چارچوب قانونی دارد و در قالب مصوبات می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، احمد مسجدجامعی رئیس ستاد شورایاری‌های تهران در حاشیه برگزاری این انتخابات در مسجد فخریه منیریه گفت: تهران 21 نماینده شهری دارد و مگر می‌شود شهری با بیش از 8 میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جمعیت تنها با 21 نفر در شورای شهر اداره شود؟

وی افزود: جهت برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی در شهر نیاز به گروه‌هایی وجود دارد که شورایاری‌ها از همین گروه‌ها به شمار می‌روند و 354 محله داریم و برای هر محله 11 نفر از طریق انتخابات شورایاری‌ها برگزیده می‌شوند.

رئیس ستاد شورایاری‌های تهران گفت: شورایاری‌ها به اعضای شورای شهر کمک می‌کنند تا وضعیت محلات آنها بهبود یابد و بهتر اداره شوند؛ بنابراین نقش آنها بسیار حائز اهمیت است.

به گفته مسجدجامعی فعالیت شورایاری‌ها یک چارچوب قانونی دارد و در قالب مصوبات، این افراد می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

فارس

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار