کشف ۱۸ تُن انواع مواد مخدر در هفته اول  مرداد

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف ۱۸ تُن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور در هفته نخست مرداد خبر داد و گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده ۱۸ هزار و ۲۹۷ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل آن ۶ درصد کاهش دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز و به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف ۱۸ تن انواع موادمخدر و روانگردان در کل کشور در هفته نخست مرداد خبر داد و گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده، ۱۸۲۹۷ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل آن ۶ درصد کاهش دارد.

ناصر اصلانی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴ هزار و ۸۰ کیلوگرم بوده و ۷۷ درصد مجموعه کشفیات را شامل می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان هزار و ۳۰۴ کیلوگرم حشیش، هزا ر و ۶۲ کیلوگرم هروئین، ۵۵۱ کیلوگرم مرفین، ۳۴۶ کیلوگرم شیشه، ۲۳ هزار و ۱۱۹ عدد قرص روانگردان و ۹۵۱ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی هزار و ۱۳۷ فقره عملیات صورت گرفته،گفت: کشفیات موادمخدر در این دوره ۱۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

7 هزار نفر در یک هفته دستگیر شدند


وی اضافه کرد: در هفته یادشده مجموعاً 7 هزار و ۶۷۱ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصا طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۱۶۸ نفر به اتهام قاچاق موادمخدر و روانگردان، سه هزار و ۱۸۷ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد، 3 هزار و ۸۴۷ نفر معتاد متجاهر و۴۶۱ نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع موادمخدر دستگیر شده اند.
معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: از ۲۳ هزار و ۱۱۹ قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۱۴ هزار و ۸۵ عدد مربوط به استان هرمزگان است که نشان دهنده ۶۰ درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان در هفته یاد شده است.

بیشترین حجم کشفیات مربوط به استان سیستان و بلوچستان است


وی با بیان اینکه ۷۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است گفت: بیشترین حجم کشفیات با پنج هزار و ۳۵۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور است و کرمان با 3 هزار و ۵۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با هزار و ۴۶۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با هزار و ۱۴۵ کیلوگرم، اصفهان با هزار و ۱۹ کیلوگرم، تهران با ۸۰۵ کیلوگرم و یزد با ۷۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد است.
اصلانی گفت: طی این مدت، ۱۷۱ دستگاه خودرو، ۳۸ دستگاه موتورسیکلت، ۱۲ قبضه سلاح و ۶۸ دستگاه تلفن همراه نیز توقیف شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1023393