بادامچیان :

امیدواریم حذف ۴ صفر مشکلات مردم را بیشتر نکند

یکشنبه 13 مرداد 1398 - 13:23
کد مطلب: 1023645
بادامچیان

دبیرکل حزب موتلفه نسبت به تحریم ظریف واکنش نشان داد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، اسدالله بادامچیان در پایان نشست هفتگی حزب، گفت: اقدامات قاطعانه قوه قضائیه در صدور احکام قطعی مفسدان و اختلاس کنندگان، امید جدیدی را در مردم پدید آورده است. انتظار ملت این است که این اقدامات، شجاعانه و با دقت و سرعت، موجبات پیشگیری از فساد و سوء استفاده و تجاوز به بیت المال و تضییع حقوق حقه مردم را به خوبی فراهم بیاورد و عدالت و امنیت اجتماعی را به نحو کامل تأمین کند.

وی تأکید کرد: از دولت خواستاریم که نهایت کمک و همراهی را با قوه قضائیه در این زمینه به عمل آورد تا دیگر شاهد گم شدن ارز‌ها و مشخص نشدن نوع مصرف ارز اختصاصی نباشیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از نمایندگان محترم مجلس خواست که به طور ویژه با قوانین مورد نیاز برای قوه قضائیه در جهت سرعت در برخورد قاطعانه با فساد و مفسدین، نقش خود را در ایجاد فضای سلامت و پاکی محیط‌های اجتماعی و اداری ایفا کنند.

بادامچیان اظهار داشت: مردم خواستار هماهنگی، همراهی و همفکری در براندازی ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی توسط سه قوه و همه مسئولان هستند.

وی با اشاره به دیدار جمعی از اعضای گروه‌های جهادی با مقام معظم رهبری تأکید کرد: گفتمان جهادی باید به صورت یک گفتمان مسلط برای حل مشکلات کشور درآید و دولت موظف است تمام تشریفات زاید و دست و پا گیر به ویژه در امور اقتصادی را حذف کند و این امر تحول در سیاست‌ها و نوع مدیریت دولتی را می‌طلبد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه ضمن محکوم کردن تحریم‌های آمریکا درباره شخصیت‌ها و مسئولان ایران ازجمله جناب آقای ظریف تأکید کرد که امروزه افتضاح دولت آمریکا، ترامپ را به سطح نازلی از ابتذال و حقارت رسانده تا آنجا که از یک طرف خواهان مذاکره است و از طرف دیگر وزیر خارجه ایران را تحریم می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که طرف اصلی مذاکرات برجام با دولت آمریکا و همراهان آمریکا و امضاء کنندگان تعهدات ایران بوده است. این روش غلط و به دور از عقلانیت و منطق، آبرویی برای دولت ترامپ باقی نگذاشته است.

وی تحریم ظریف را یک درس عبرت‌آموز برای سیاستمداران دانست که به آمریکا و دولت‌های همدست او هیچ اعتمادی نمی‌توان داشت، زیرا پس از ۶ سال که دولت در پی مذاکره و اجرای سیاست برد-برد بوده است، حالا مدیر اصلی مذاکرات توسط ایالات متحده تحریم می‌کند.

بادامچیان گفت: اگر تا به حال افرادی در دولت، نگاه متمرکز به غرب داشته‌اند، این تجربه مفیدی است که نگاه خود را بصورت گسترده به همه کشور‌های جهان داشته باشند و بیش از همه با کشور‌هایی ارتباط برقرار کنند که با ما در معرض دشمنی ها، تحریم‌ها و تعرفه‌های اقتصادی توسط آمریکا و غرب می‌باشند و نگاه به شرق و کشور‌های دیگر را فعال کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: تحریم ظریف درسی بزرگ برای ساده اندیشانی است که تصور می‌کنند با مذاکرات در برابر زورگویان می‌توانند امتیازاتی بدست آورند. آن‌ها بهتر است با اتکاء به ملت‌ها و دولت‌های دوست در صحنه بین الملل به موفقیت دست یابند.

وی سفر آقای «سانگ تائو» وزیر بین الملل حزب کمونیست چین به تهران را فرصتی مناسب دانست که موجبات گسترده‌تر شدن و تحکیم بیشتر روابط دو ملت بزرگ و دو قدرت عظیم چین و ایران اسلامی را فراهم می‌آورد.

بادامچیان با ارزیابی مثبت از این سفر افزود: در دیدار صمیمانه و مذاکره با ایشان، تحکیم روابط دو کشور و دو حزب در جهت منافع متقابل و همکاری‌های همه جانبه را مورد دقت قرار دادیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: در جنگ تجاری بین آمریکا و چین، به علت استقلال تصمیم گیری مستقل چینی ها، آن‌ها دست برتر را در این نبرد اقتصادی دارند و روز به روز در این نبرد شکست‌های سنگینی نصیب آمریکا می‌شود، زیرا دیگر کشور‌ها حق را به چین می‌دهند و ارتباطات خود را با این کشور ادامه می‌دهند.

وی درباره طرح حذف ۴ صفر از پول ملی نیز گفت: دیدگاه‌های متفاوتی در این مورد وجود دارد که در حزب درباره آن کار کارشناسی می‌شود و به هرحال امیدواریم این طرح هم به سرنوشت طرح‌های دیگری که به جای مواهب، مشکلات را بیشتر کرده است، دچار نشود.

بادامچیان در پایان با تبریک حلول ماه ذی الحجه، برای ضیوف الرحمان در حج آرزوی موفقیت و سلامتی کرد و از آن‌ها خواست برای حل مشکلات مسلمانان جهان دعا کنند.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار