ایسکانیوز گزارش می دهد؛

نگاه تخصص گرایانه دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه علوم پزشکی، گامی به سوی افق 1404

یکشنبه 20 مرداد 1398 - 09:42
کد مطلب: 1024331
پزشکی

پیشتازی و افتخارآفرینی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در المپیاد دانشجویان علوم پزشکی، می تواند گامی مهم برای رسیدن به افق 1404 باشد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، یازدهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی روز سه شنبه (15 مرداد) با حضور ۱۸۰ گروه دانشجو در 6 حیطه در آزمون گروهی مرحله دوم این رویداد علمی، به رقابت پرداختند؛ دانشگاه‌های هزار سوم، مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت، آموزش پزشکی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت و استدلال بالینی از جمله 6 حیطه این المپیاد علمی بود.

به گفته «پروین پاسالار» رئیس کمیته فنی یازدهمین المپیاد دانشجویان پزشکی، در مرحله دانشگاهی این دوره از المپیاد بیش از ۱۰ هزار دانشجو شرکت کردند که دو هزار و ۳۰۰ نفر به مرحله اول این المپیاد راه یافتند و از این تعداد حدود ۵۷۰ نفر برگزیده و وارد مرحله دوم شدند.

همچنین پنج نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران که در دومین مرحله آزمون المپیاد علوم پزشکی شرکت کرده بودند موفق به کسب 5 مدال برنز در حیطه های مختلف گروهی و انفرادی شدند؛ تعداد مدال‌های کسب شده دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در یازدهمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی نسبت به سال‌های قبل متفاوت بوده و نسبت به برخی از دانشگاه‌های دولتی تیپ 1 و تیپ 2، دانشگاه آزاد اسلامی در وضعیت بهتری قرار گرفته است؛ این امر منجر به انتخاب برتر دانشجویان در سال‌های آتی خواهد شد.

این موضوع نوعی افتخار برای دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است محسوب می شود و نشان می دهد که این دانشگاه، ظرفیت تربیت نخبگان و دانشمندان فرهیخته ای را در حوزه های علمی، پژوهشی و فناوری دارد. این دانشگاه در چند سال گذشته، رویکرد تخصص گرایی دانشجویان را در دستور کار خود قرار داده است و این نوع افتخارات، می تواند گامی مهم در راستای تحولات گسترده در دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

به همین دلیل، با چند تن از مدال آوران دانشگاه آزادی این المپیاد به گفت و گو پرداختیم تا ضمن بررسی ابعاد این المپیاد، به دغدغه ها و مشکلات آن ها گوش فرا دهیم؛ در ادامه مشروح این گزارش را خواهید خواند:

رقابت فشرده المپیادی های علوم پزشکی در مدت زمان محدود

نگارعباسی دانشجوی رشته پزشکی است که توانسته در حیطه کارآفرینی این المپیاد، مدال برنز را کسب کند کارآفرینی را جزو شلوغ‌ ترین حیطه‌ها در این دوره المپیاد می داند که شرکت کننده زیادی داشته است.

وی درباره افراد شرکت کننده این المپیاد می گوید از قطب های ده