بروجردی :

سیاست ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه از موضع قدرت است

چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 09:17
کد مطلب: 1025255
علاالدین بروجردی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، پاک چول مین نایب رئیس مجلس اعلا خلق کره شمالی با علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور، گفت: توانمندی‌های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که می توان در راستای گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و نظامی از آن بهره برد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر گونه اقدامی جهت ارتقا سطح مناسبات در عرصه های مختلف استقبال و حمایت میکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آمریکا را عامل بحران در مناطق مختلف جهان از جمله خاورمیانه و شبه جزیره کره دانست و بیان کرد: عدم تعهد به مقررات بین المللی و توافقات امضا شده مانند برجام از سوی آمریکا نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا است.

بروجردی تأکید کرد:سیاست جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری میان دو کشور را راهی برای مبارزه با تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا علیه دو ملت ایران و کره شمالی دانست.

بروجردی در پایان ارائه تسهیلات به فعالان بخش خصوصی در بخش های صنعتی و معادن، تبادلات فرهنگی و علمی، لغو روادید تجار و فعالان اقتصادی و رفع موانع بانکی را فرصتی برای تقویت و تحکیم ارتباطات دوستانه فیمابین خواند و بر ضرورت رایزنی های مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و کره شمالی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار پاک چول مین نایب رئیس مجلس کره شمالی با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کره شمالی با جمهوری اسلامی ایران را از سیاست های اصولی کشورش خواند و گفت: پارلمان کره شمالی بر رفع موانع بر سر راه همکاری های مشترک و تسهیل مراودات فیمابین تأکید ویژه ای دارد.

نایب رئیس مجلس کره شمالی تحریم های اعمال شده علیه دو کشور را سیاستی شکست خورده دانست و افزود: کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران در سال های تحریم های ظالمانه آمریکا موفقیت های فراوانی در بخش های صنعتی، کشاورزی، دفاعی و نظامی به دست آورده اند.

پاک چول مین در بخش دیگری با اشاره به سیاست کشورش بر افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی کره شمالی تأکید و تصریح کرد: کره شمالی همواره به دنبال برقراری صلح و ثبات در مناطق مختلف جهان به ویژه در شبه جزیره کره می باشد.

وی در پایان بر توسعه تبادلات اقتصادی، صنعتی، معدنی و گردشگری در راستای ارتقا سطح مناسبات فیمابین تأکید کرد.

شایان ذکر است، علاالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی و پاک چول مین نایب رئیس مجلس کره شمالی یادداشت تفاهم همکاری پارلمانی میان مجلس شورای اسلامی و مجلس اعلا خلق کره را به امضا رساندند.

در این یادداشت تفاهم همکاری، بر تبادل همکاری های پارلمانی میان گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور با هدف تقویت و تحکیم روابط دوستانه تأکید شد و طرفین توافق کردند با توصیه به دولت و وزرای مربوطه توسعه همکاری ها در بخش های آموزش، سلامت عمومی، سرمایه گذاری های علمی، فناوری، کشاورزی و انرژی را پیگیری کنند.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار